Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční pásmo 4

  neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Vánoční pásmo pohádek.

 • Jindřichohradecký symfonický orchestr

  neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Novou hejtmankou se má stát Ivana Stráská, prvním náměstkem Josef Knot

Novou hejtmankou Jihočeského kraje by se měla ve čtvrtek stát Ivana Stráská z Milevska.

Novou hejtmankou Jihočeského kraje by se měla ve čtvrtek stát Ivana Stráská z Milevska.

JIŽNÍ ČECHY - Partneři, kteří jsou v Jihočeském kraji dohodnuti na ustavení nové koalice, budou navrhovat jediného kandidáta na hejtmana, a to dosavadní náměstkyni hejtmana Jiřího Zimoly Ivanu Stráskou (oba ČSSD). Nelze ovšem vyloučit, že svého protikandidáta na zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 27. dubna nenavrhnou opoziční strany. Po rozpadu koalice, kterou od listopadu loňského roku tvořila vítězná ČSSD s hnutí ANO a Jihočechy 2012, se v minulých dnech dohodli na ustavení nového koaličního uskupení sociální demokraté, lidovci, Pro jižní Čechy a Jihočeši 2012. Nová rada kraje má zůstat podle dohody těchto subjektů jedenáctičlenná, v rozložení podle dosaženého volebního výsledku - tedy 4 sociální demokraté, 3 zástupci uskupení Pro jižní Čechy, 2 z KDU-ČSL a 2 Jihočeši 2012.

 

Všechna jména ještě nejsou známá, nicméně některá už se rýsují. Koalice se dohodla, že každý ze čtyř subjektů bude mít jednoho náměstka hejtmana. Prvním náměstkem by měl být člověk z volební strany, která získala po ČSSD nejvíce mandátů, a to je uskupení Pro jižní Čechy, složené z TOP 09, Starostů a Hnutí Občané pro Budějovice. Zdroje z více míst se shodují, že prvním náměstkem se má stát písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09) a na starosti by měl mít investice a rozvoj. Kromě této pozice by Pro jižní Čechy měli ještě obsadit místo radního pro dopravu a i třetí místo v radě kraje.

Lidovcům by měl připadnout rezort náměstka pro školství a sociální věci, který nyní řídí Lucie Kozlová z ANO, a také další místo radního. Jihočechům 2012 pak zůstane rezort kultury, památek, životního prostředí a venkova a nadále by jej měl spravovat Pavel Hroch. Nově na pozici náměstka hejtmana. K tomu obsadí Jihočeši 2012 ještě jedno místo neuvolněného radního. Není zatím zřejmé, zda Pavel Hroch současně zůstane i starostou Kovářova na Písecku.

Náměstkem hejtmanky za sociální demokracii by se měl stát Jaromír Novák s rezortem financí a majetku a navíc také veřejných zakázek, které se podle dohody mají vyčlenit z rezortu investic. K tomu by ČSSD měly náležet ještě dvě místa v krajské radě.

Předjednána je také volba nové předsedkyně představenstva Jihočeských nemocnic, tou se má stát bývalá ministryně zdravotnictví z vlády Josefa Tošenovského, bývalá senátorka a evropská poslankyně Zuzana Roithová, která je krajskou zastupitelkou za KDU-ČSL.

Kromě hejtmana Jiřího Zimoly totiž ohlásili rezignaci i dosavadní předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha i místopředseda Petr Novák.

 

 

Diskuse k článku - 52 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Jurda 

  Reagovat

   

  Někoho jak Le Pen sem!!

  Vloženo 24.4.2017 11:52:42

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ještě budete vzpomínat na Zimolu. Knot, to je tedy gól. Nic horšího snad nešlo vymyslet.

  Vloženo 23.4.2017 08:46:22

 • Knot bude prvním náměstkem? 

  Reagovat

   

  To je snad jen špatný vtip. Tento pán Knot z TOP09, který dělá místostarostu v Písku, má za sebou mnoho zmanipulovaných a předražených zakázek, přihraných předem domluveným firmám za příslušnou provizi. Poslední skvělý počin pana Knota spočívá v zadání zmanipulované a předražené zakázky na úpravnu vody v Písku za více než 216 miliónů. To je hodně špatný vtip a ukazuje na personální zoufalost koalice.

  Vloženo 22.4.2017 13:05:43

  • ambient 

   Reagovat

    

   Poučte nás, prosím, jak se dá zakázka za 200 mega, zadávaná tedy v režimu zákona o zakázkách, v podstatě tedy otevřeně, zmanipulovat?

   Vloženo 22.4.2017 13:15:51

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
  • Novinář 

   Reagovat

    

   Vtipné je, ze na čtvrtečním zastupitelstvu právě Knot navrhoval a i hlasoval pro zrušení zakázky na upravnu vody z důvodu příliš vysoké vysoutezene ceny. Byli to jiní, kteří prosazovali ponechat stávajícho vítěze. Dokonce stanovil maximální limitní cenu. Tuším 160 milionů. Ať jste, kdo jste pravý opak je pravdou.

   Vloženo 22.4.2017 16:29:05

   • nenovinar 

    Reagovat

     

    To neni vtipne, tomu se rika mateni hloupych novinaru, mlzeni a zametani stop. On to preci jen pokoutne vysoutezil za jim stanovenych podminek, pote navrhl rade ke schvaleni a pote predlozil zastupitelstvu a nasledne pro to nehlasoval, kdyz zjistil, ze to zkouma protikorupcni policie. Tomu se rika TOP09 postup. Ja ne, to oni.

    Vloženo 24.4.2017 18:30:24

 • lidičky 

  Reagovat

   

  .....stále věříte proradným komunistům a socanům, tak se nedivte. Už jste zapoměli, jak kdysi komunista Zeman prohlásil, že v politice je proto, aby zabránil v úspěchu těm, kteří, kdyby k nám přišel Číňan, nechají si sešikmit oči, zítra se nechají infikovat žloutenkou a pozítří napíší do kádrového dotazníku, že od dětství milují rýži. Pak k nám pozval čínského prezidenta Si Ťin.pchinga s jeho čínskou ochranku, která bránila pražanům v projevech protestu proti jeho návštěvě. A tohoto Zeman, který jinak mluví a jinak koná, si lidé opěch míní zvolit za prezidenta! Přiznejme si už konečně, že z větší části jsme komunistickým národem!

  Vloženo 22.4.2017 11:02:27

  • Mery 

   Reagovat

    

   To si přiznám úplně s klidem.

   Vloženo 22.4.2017 15:39:12

   • antirudoch 

    Reagovat

     

    To Bohužel tak je, závist, nenávist, lágry, vystěhování, lež a přetvářka je poznávací znamení bolševického vyznání, nacisti vraždil cizí národy, bolševici to "vylepšili" a nechali zemřít za 100 let desítky miliónů svých obyvatel (hladem, v lágrech v domluvené válce s Hitlerem atd). Takže "Mery", nebuď klidná, může se to týkat i tvé rodiny, bolševictví je opět na rozmachu.

    Vloženo 24.4.2017 10:29:39

    • TOny 

     Reagovat

      

     Promiň Antiruchodu, ale patřím k lidem, kteří mají se 40 lety socialismu tu zkušenost, že většina lidí se tu měla slušně. Rozhodně líp než dneska, kdy se jen společnost ostře rozdělila na chudé a bohaté. Tehdy měl každý práci, bydlení, doktora, školku a jak tu někde v diskusi zaznělo, mandarinky opravdu není nutné pojídat denně a zadek holt jsme si vytřeli novinami, když nebyl ten toaleťák. Jiné priority a podle mě ty důležitější, ale fungovaly.

     Vloženo 24.4.2017 11:17:23

    • kecy pro kecy o tom co každý ví 

     Reagovat

      

     Naše zemička byla vždy ve vleku jiných.To co píšeš o komouších platí ve větším o katolické církvi.Staletí krve a hromadění majetku. Co předvedla po r. 89?Jen a jen majetek bez ohledu na to,že co Čech to nekatolík,hlavně po r.1918.Masaryk věděl proč je nemá rád.Ten majetek církev nevytvořila a majetek se má vracet těm co ho vytvořili a zasloužili se o něj.
     Podobné,ale v menším čiší z téhle diskuze.Provalilo se nestoudné dojení zdravotnictví některými socdemáky. Reakce? Místo zemětřesení kecy o tom,že ti ostatní kradli víc.Výsledek vše v pořádku,jen se na tom přiživila "klidná síla",nakonec jako vždy v historii této strany.
     Místo keců o globálu historie je třeba těmto vyčuránkům ať jsou odkudkoliv dát po hubě a postihnout.To je v našich silách, miliony mrtvých po komouších či flanďácích zpětně neovlivníme.

     Vloženo 24.4.2017 15:51:09

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Nejen klidná síla, ale i Jihočeši, TOPka mají plná ústa keců, ale když dojde na lámání chleba, tak vše za oranžády zametou.

      Vloženo 24.4.2017 17:16:17

 • Jana 

  Reagovat

   

  Po volbách půjde do hajzlu i s ředitelemi nemocnic a jejich posluhovači. Jakou jsou vedoucí personálních oddělení a dalšími ovcemi.

  Vloženo 22.4.2017 10:32:54

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace