Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Rendez-vous předvánoční

    středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

    Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

  • Česko zpívá koledy

    středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Opilý řidič ujížděl strážníkům. Chtěl si vyzkoušet, jaké to je

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Strážníci městské policie si dnes po 9. hodině v historickém centru Českých Budějovic všimli opilého muže, který nasedl do vozidla a před hlídkou projel jednosměrkou v protisměru. Následně se pokusil strážníkům ujet. Rozhodl se odbočit na chodník a projel parkem Na Sadech.

 

„Strážník pomocí radiostanice ihned předal informaci o podnapilém řidiči svým kolegům a ti se vydali řidiče pronásledovat. Pětatřicetiletého muže z Českých Budějovic se podařilo zastavit v ulici Čéčova. Společná hlídka strážníka s policistou muži nadjela a zablokovala mu cestu. Muž nadýchal 1,56 promile, při opakované zkoušce 1,6 promile," popsal mluvčí městské policie David Štýfal.

Dále upřesnil, že muž svou bezohlednou jízdu pod vlivem alkoholu chtěl policistům ospravedlnit tím, že si chtěl pouze vyzkoušet, jaké to je, ujíždět policii. Po výsledku orientační dechové zkoušky se stal podezřelý ze spáchání trestného činu a událost si převzala Policie ČR.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace