banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Parádní florbalová show: Herbadent vyprášil Olomouc před milevskými diváky 9:2!

MILEVSKO – Florbalový svátek roku vyšel na výbornou! Velmi slušně zaplněná milevská sportovní hala, do které si našlo cestu přesně 312 diváků, v neděli viděla sportovní utkání té nejvyšší republikové úrovně. Pražský Herbadent, sedminásobný mistr republiky ve florbalové Extralize žen, totiž hostil právě v Milevsku ve svém historicky prvním výjezdním utkání v rámci 11. kola nejvyšší soutěže Olomouc. Favorit zápasu byl jasný – Herbadent, který byl veden jako domácí tým, patří k největším aspirantům na titul a v dosavadním průběhu sezony ještě neztratil ani bod, zatímco Olomouc se výsledkově trápí, před utkáním v Milevsku prohrála pět zápasů v řadě a propadá se ke dnu tabulky. Papírové předpoklady se naplnily do posledního puntíku, florbalistky z hlavního města dominovaly a v každé třetině nasázely po třech brankách, hráčky z Hané se radovaly jen dvakrát a z města vzduchotechniky si odvezly tak trochu očekávaný debakl 2:9.

Herbadent FK Jižní Město – FBS Olomouc 9:2 (3:0, 3:1, 3:1). Branky: 4. Polívková, 7. Pilíková, 15. Kleinová, 25. Pilíková, 34. Surá, 37. Surá, 42. Kubišová, 48. Chvátalová, 60. Procházková – 26. Sklenářová, 51. vlastní (Košturiaková). Rozhodčí: Michaela Konečná a Veronika Wienerová. Nejlepší hráčky utkání: Dagmar Surá – Alena Sklenářová. Nejproduktivnější hráčka: Lucie Pilíková (Herbadent) – 3 body (2+1).

Ve středečních Milevských novinách se o slavnostním utkání dozvíte mnohem víc. Samotný zápas i parádní atmosféru zhodnotí útočnice Herbadentu a nejlepší hráčka svého družstva Dagmar Surá, která si připsala dvě branky. Je zvyklá na podobné návštěvy, nebo hraje sedminásobný mistr republiky před komornější atmosférou? 

Zamířili jsme i mimo samotné mantinely a zeptali se, jak se zápas líbil Tomáši Čekanovi, který o přestávce mezi druhou a třetí třetinou vyhrál soutěž o ceny, když proměnil dva ze tří samostatných nájezdů na reprezentační gólmanku Janu Christianovou. Věnuje se florbalu, nebo to byla jen náhoda? A nezklamal ho trochu samotný zápas?

A na závěr promluví i předseda pořádajícího týmu FBC Došwich Milevsko Lukáš Dolejš, který si zápas pochvaloval, ale také prozradil, na co musel klub dostat výjimku, aby se v Milevsku mohlo odehrát utkání nejvyšší soutěže.

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Josef Petřík 

  Reagovat

   

  Chválím tuto akci ,která byla výborně organizačně zvládnutá .Jen více takových akcí v Milevsku, prospívá to nejen sportu,ale i samotnému městu .Já osobně jsem byl z této akce nadšený ,takže organizátorům a všem lidem kteří se na této akci podíleli dávám palec nahoru...jen tak dále

  Vloženo 21.11.2016 19:50:39

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Opravdu super akce, pořadatelé vše zvládli na jedničku a podlaha v hale se prostě udělat musí, abychom florbal v Milevsku mohli posunout o kus dále.

   Vloženo 22.11.2016 18:12:15

 • fanoušek sportu 

  Reagovat

   

  Fanoušci Herbadentu na Facebooku chválí účast starosty Milevska na tomto klání.
  V Praze to zřejmě neznají.
  U nás víme, že tento starosta se vecpe všude, i tam kde by být nemusel. Jojo politické body jsou politické body. Hlavně aby prospěl sportu a těm kde říká, že před pětadvaceti kilogramy býval také sportovec :-))))))

  Vloženo 21.11.2016 18:01:48

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Velice vtipné... Podle Vás je tedy mít lepší starostu, který sedí na úřadě a je mu jedno, co se kde děje.

   Vloženo 27.2.2017 23:55:59

 • hracka 

  Reagovat

   

  Myslím si, že celá akce byla velmi dobře uspořádáná, diváci vytvořili výbornou kulisu a pořadatelé udělali co mohli.
  Jediné mínus byla podlaha která j e ve velmi špatném stavu a bohužel se na ni nedá předvádět tak kvalitní hra, jakou bychom pro diváky předvádět chtěli. Víme že pořadatelé s tím ale nemohou nic udělat a tak doufáme ze město bude alespoň trochu přemýšlet nad novou podlahou haly Došwichu.
  každopádně děkujeme za pořadatelům za super uspořádání akce.

  Vloženo 21.11.2016 12:43:55

  • chala doswich 

   Reagovat

    

   Krasne napsane, hala doswichu. Pan D. bude muset hodne setrit. Proste v milevsku to je vse predevsim obcanu a to i ta hala.:-)

   Vloženo 21.11.2016 19:45:58

 • kouzelník 

  Reagovat

   

  Proč sportovní komise avizuje RM špatný , neboli havar. palubovku , to zase pán doktor lže .Peníze dejme například tenisu, kde v šatnách běhají myši .Tam jsou včele slušní lidé a nejsou lháři.

  Vloženo 21.11.2016 09:20:07

  • návštěvník 

   Reagovat

    

   dal bych peníze raději božetickým hokejistům, tam chodí diváků mnohem více než na nějaký v milevsku mediálně vytvořený florbal

   Vloženo 21.11.2016 13:13:31

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Dobrý den, to že se ostatní kluby nesnaží aby byly vidět je jejich problém. A pojem "mediálně vytvořený florbal" mne opravdu dostal.

    Vloženo 14.12.2016 21:12:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Dobrý den, palubovka je opravdu ve špatnám stavu. Běžte se tam někdy podívat u uvidíte sám/sama. A nazývat někoho bězdůvodně lhářem, ale notak. Když už chci někoho napadat, tak alespoň napíšu nějaké důvody proč.

   Vloženo 14.12.2016 21:20:20

 • poloprázdné hlediště 

  Reagovat

   

  Je dobře, že taková akce se v Milevsku uskutečnila a ukázala, že tato palubovka na sportování zde úplně dostačuje. Pouze ten zájem v hledišti vcelku nedostačující, když se jedná o špičku republiky.

  Vloženo 21.11.2016 06:34:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace