banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Písek bude ručit za další úvěr. Strakonické volby a zhrzená milenka? Opět o pandurech a kdy začne fungovat milevská půjčovna elektrokol?

 Autor: Jihočeské týdeníky

    Autor: Jihočeské týdeníky

O VAŠEM REGIONU – Od středy 24. dubna najdete u svých prodejců nová čísla čtyř týdeníků našeho vydavatelství – Týdeníku Táborsko, Týdeníku Strakonicko, Píseckých postřehů a Milevských novin. Už tradičně dokazují, že jejich reportéři žijí s vámi ve vašem regionu a přichází za vámi s tím, co je dobré vědět o tom, co děje ve vašem okolí.

 

Týdeník Písecké postřehy přináší rozbor situace kolem známé budovy někdejší léčebny U Honzíčka v Písku, která roky chátrá a městu se jí nedaří prodat. Jaké nové vyhlídky budova má? A jakého nebezpečí se vedení Písku obává? Čtěte v novinách, kde také najdete, proč bude město Písek ručit za další úvěr teplárny. Na publicistické straně si můžete přečíst reportáž z besedy o novodobé historii kdysi slavného Jitexu a tištěné noviny nabízejí třeba i aktuální informace o oblíbeném pochodu Švejkova padesátka, který se nezadržitelně blíží. - A sport? Divizní Čížová se po výhře v Přešticích vrátila na druhé místo. Protivín se po dvou prohrách nebezpečně přiblížil sestupovým příčkám.

Akt zhrzené milenky. I tak vidí dění ve Strakonicích kolem neplatných voleb v sousedních městech a vesnicích. Sledují kauzu i jihočeští poslanci? Nejen tomu se věnuje aktuální vydání Týdeníku Strakonicko. U Pacelic hořel les. Co bylo příčinou? O osudu Galerie Na shledanou ve Volyni bude jednat zastupitelstvo. Proč? Nakolik je v ohrožení? Akce Jehla dopadla na hřištích dobře, ale... Jsou počty nalezených injekčních stříkaček alarmující? - Ze sportu Strakonicka se můžete těšit na rozhovor s odchovankyní strakonického hokeje Terezou Vanišovou, která se nedávno zúčastnila s českou reprezentací mistrovství světa.

Týdeník Táborsko přináší rozhovor o tom, co se změní v táborské nemocnici. V aktuálním vydání najdete kuriozitu o opravě armádních pandurů, které havarovaly v roce 2016 u Tábora. Obyvatelé táborských Měšic odhalují svou předvolební dohodu s místostarostou za Piráty a situaci po volbách vidí jako podraz. Čtenářskou reakci vyvolal článek o zastavené stavbě obchvatu Chýnova. - Sportovní rubrika přináší bohaté ohlasy na druholigový fotbalový souboj o záchranu mezi předposledním Táborskem a poslední Viktorií Žižkov. Rozpovídá se střelec obou proměněných penalt Táborska Zbyněk Musiol. Pohled z druhé strany zajistí žižkovský trenér Miloš Sazima, který se podivil nad penaltou z 86. minuty.

Milevské noviny byly u dalšího soudního jednání ve při mezi bývalým tajemníkem milevské radnice a městem. Nejde o nic menšího než o peníze a na povrch u soudu vyplouvají pozoruhodné praktiky. Čtenáři se dozvědí, kdy už začne fungovat milevská půjčovna elektrokol. Další článek se týká průtahů se svoláním ustavujícího zastupitelstva v Přeštěnici. Milevské noviny také přinášejí rozhovor s reprezentantem v dřevorubeckém sportu Martinem Komárkem. - Na sportovních stránkách Milevských novin se pak dočtete o cenném vítězství fotbalistů Milevska na hřišti exdivizního Roudného nebo o velmi úspěšné výpravě milevských moderních gymnastek do maďarské Budapešti.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • strakoňák 

  Reagovat

   

  volby a zhrzená milenka - to je tedy název článku. Říká se tomuto ještě novinařina ? Bulvár hadr.

  Vloženo 24.4.2019 19:38:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace