Úterý 21.5 14:00 - Blatná, Knihovna

• O Maroku

Úterý 21.5 17:00 - Blatná, Komunitní centrum

Cestopis.

Planá znovu porazila tým z čela soutěže. Bernartice zadrbaly posledních deset minut

Rozhodující moment utkání z 80. minuty. Maroš Široký využil chybné Ťupovy rozehrávky a překonal bernartického gólmana - 3:2. Ťupa ho stíhal už marně. , Autor: Josef Janda

Rozhodující moment utkání z 80. minuty. Maroš Široký využil chybné Ťupovy rozehrávky a překonal bernartického gólmana - 3:2. Ťupa ho stíhal už marně.     Autor: Josef Janda

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Fotbalisté plánského Sokola prožívají žně. V minulém kole vyloupili druhé Čtyři Dvory, v sobotu dopoledne obrali o všechny body na domácím trávníku lídra z Bernartic. Po divoké přestřelce se radovali z vítězství 3:2. Osudná chvíle přišla pro hosty v 80. minutě, kdy po chybné Ťupově rozehrávce skóroval žolík Maroš Široký. V posledních okamžicích duelu ještě Adam Staněk překopnul z několika kroků prázdnou branku a odsoudil Bernartické k první jarní prohře. Planá zvítězila 3:2 a stoupá tabulkou směle vzhůru. Hosté budou čekat na zítřejší duel v Lomu, zda zůstanou na čele.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ Sokol Bernartice 3:2 (1:1), branky: 24. Janovský, 59. Trčka, 80. Široký – 30. (z pen.) Fučík, 47. (z pen.) Staněk, rozhodčí Izugrafov – Albert, Hladík, ŽK (2-2): 54. Pospíchal, 60. Pěknic – 52. Smrčina, 69. Staněk, 50 diváků.

Planá: Mansfeld – Hofbauer, Štiak, Anděl, Handrejch, Janovský, Pospíchal, Trčka, Přibyl (76. Široký), M. Novák (88. Švec), Pěknic (90. Pösinger).

Bernartice: Fučík – S. Češka, J. Novák, T. Češka (82. Kukrál), Kloboučník, Suchopár (74. Buriánek), Trantina, Smrčina, Ťupa, Staněk, Rakovan.

Ve středečních tištěných novinách se dočtete další podrobnosti. Trenér Plané Michal Turek prozradí, co od lídra soutěže očekával. Dozvíte se také, proč soupeř Plané vítěznou branku tak usnadnil.

Asistent trenéra Bernartic Petr Vašíček přiblíží, v jaké situaci se jeho tým nachází. Okomentuje také posledních deset minut a připomene souboj o první místo s Lomem.

Střelec první plánské branky Martin Janovský promluví o svých jarních úspěších, na kterých má podíl i hra celého mužstva. Prozradí něco o plánech na druhou půli duelu a o chvílích z úplného závěru utkání.