Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Počasí přálo, folkloru v Kovářově patřila náves

 Autor: Michaela Neumannová

    Autor: Michaela Neumannová

KOVÁŘOV - Už 24 let se v Kovářově na Písecku koná folklorní festival, který představuje to nejlepší z jihočeského folkloru. Pravda, byly i roky, kdy paleta jihočeského folkloru byla takřka úplná, nyní jde spíš o ukázky z jihočeského folklorního menu. Program každoročně doplňují i hosté, letos to byl soubor Dyleň z Karlových Varů. Každoročně také organizátoři trnou, jak se zachová svatý Petr, protože přehlídka v sále kulturního domu má poloviční kouzlo proti tomu, když se tančí a zpívá v parku na kovářovské návsi. A to se letos podařilo, první červnový den byl jak vymalovaný stejně jako přehlídka krojů, kterými se diváci mohli potěšit během sobotního odpoledního programu. Potěšte se s námi fotoreportáží Míši Neumannové.

 

Letos pozvání Kovářovanu z Kovářova přijali Doudleban z Doudleb, Bystřina ze Zlivi, Stražišťánek, Stražišťan z Pacova a Dyleň z Karlových Varů. Součástí programu je každoročně také tradiční jarmark, slavnostní průvod a večerní taneční zábava. V neděli 2. června se koná krojovaná mše svatá v kovářovském kostele a rozloučení s hosty festivalu na Zvíkově.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace