Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Včely bzučí mezi a a gis

  Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

  Přednáška.

 • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

  Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Podzimní Švestkové trhy

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na tři dny ožije, ve dnech 10. až 12. října, náměstí Přemysla Otakara II. tradičními podzimními trhy, kterým se také říká Švestkové trhy, a tak i milovníci sladkých švestkových knedlíků a koláčů si přijdou na své.

Od čtvrtka do soboty bude na hlavním českobudějovickém náměstí sto třicet stánků, kde najdete řadu tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím. Chybět nebude ani ukázky řemesel nebo dílničky pro děti. Na své si přijdou i milovníci švestkových knedlíků, koláčů, marmelád a cukrovinek, trdelníků a valašských frgálů. Pro dospělé budou stánky s vínem, burčákem, medovinou, zabijačkovými specialitami a sýry, grilovanými specialitami, staročeskou či vegetariánskou kuchyní. Pochoutky doplní orientální čajovna, oblíbené stánky s vínem, burčákem či medovinou, domácími uzeninami 

„Poprvé se tady představí živý divadelní automat. Návštěvníci jej naleznou mezi stánky před hotelem Zvon. Celodenní program pro nejmenší návštěvníky je připraven na pátek. Děti si mohou zahrát o ceny s klaunem Hugem, různé hry připravilo i Hřiště BezBot ,“ prozrazuje náměstkyně primátor Ivana Popelová. V pestrém programu bude možné si v sobotu také zasportovat i zhlédnout divadelní představení. 

Před hotelem Zvon bude živý divadelní automat, který svým třídenním celodenním účinkováním zakončí svou první úspěšnou sezonu. Švestkové trhy budou doprovázet i hudební vystoupení. Ve čtvrtek od tří do pěti hodin odpoledne vystoupí Kameňáci, v pátek ve stejnou dobu zahraje českobudějovická Country Rebels. V sobotu pak od deseti dopoledne klaun Hugo a od dvou odpoledne si zavzpomínáte na hudbu 60. a 70. let s legendární místní skupinou Gama.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • návštěvníce  | 

  Reagovat

   

  Já tyhle trhy přímo zbožnuji,už jen pro tu zvláštní atmosféru,vždycky obdivuji šikovnost ,nápaditost vystavujících i trpělivost tam v těch stáncích postávat za nepříliš lákavého počasí a ještě být milí a usmívat se .Je báječné se zahřát kelímkem horké medoviny,procházet mezi stánky, různých vůní,hlasů,hudby,nechat si zabalit na cestu kus kulatých koláčů s podzimními náplněmi ,koupit skleničku medu ,keramický hrnek na kávičku,,vonavou svíčku a třeba knoflík pro štěstí.No řekněte,není to báječné ?

  Vloženo 9.10.2013 13:03:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace