banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Poetický večer v Milevsku potěšil dětskou poezií

MILEVSKO - Senior klub bývalých zaměstnanců ZVVZ Milevsko si před časem dal za cíl obrátit pozornost k poezii, na kterou se zapomíná nebo není čas. Po prvním večeru s milevským rodákem a nyní Strakoňákem, básníkem Petrem Šulistou přišel nápad zaměřit se na poezii pro děti - a v podání dětí. Dnes večer viděl zaplněný sál Galerie M výsledek. A jak se návštěvníci shodli, z nápadu se vyklubal velmi příjemný večer.

 

Učitelka 1. základní školy v Milevsku Lenka Dvořáková připravila s dětmi pásmo z veršů a bajek Zdeňka Svěráka, Jiřího Žáčka, Petra Šulisty, který opět přijel osobně, a také - kdo by to do populárního baviče řekl - Lukáše Pavláska.

Recitovali Monika Stehlíková, Kateřina Kouklová, Nela Kubíčková, Diana Kotalíková, Marie Neumannová, Karolína Pincová, Radek Mánek, Radek Dvořák a Matouš Větrovec. Jednotlivé bloky byly proloženy hudebním vystoupením klavíristky Petry Kalinové a saxofonisty Jana Hátleho, hudební duo známými melodiemi posluchače také nadchlo. Stejně jako veršované legrácky Zdeňka Svěráka, Lukáše Pavláska a Jiřího Žáčka - a jako bonbónek návštěvníci slyšeli regionální veršovánky Petra Šulisty, které mnohdy publikum přímo rozesmály. Prozradily totiž, co dělá babička z Oseka, babička z Kučeře nebo babička z Okrouhlé, co má dvě truhly podlouhlé... O dědečcích ze Zbislavi nebo z Hodušína nemluvě.

Lidé se rozcházeli pobavení a spokojení a taky už teď zvědaví, co Zdeněk Vávra ze Senior klubu ZVVZ vymyslí na příště. Poezie totiž vůbec není nuda.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace