Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

Cestopis.

• Loutka - Dvorní divadlo

Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

Divadelní komedie pod širým nebem.

Pohárová soutěž Písecka pokračovala. Zbelítovští hasiči dojali starostu svého sboru

Dva oslavenci - Karlu Kotherovi předává tajemný dar Václav Řehoř, který v sobotu také slavil.  , Autor: L. Kolářová

Dva oslavenci - Karlu Kotherovi předává tajemný dar Václav Řehoř, který v sobotu také slavil.     Autor: L. Kolářová

ZBELÍTOV - Třetí kolo okresní pohárové soutěže v požárních útocích ve Zbelítově mělo v sobotu slabší účast, danou časem dovolených a taky žní. Jelikož se týmům z celkových osmi kol dva nejhorší výsledky na konci škrtají, nedá se zatím mluvit o favoritech, ale šestnáct v sobotu zúčastněných družstev si nenechalo ujít šanci nějakým dobrým umístěním si pro konečné pořadí vylepšit pozici.

V kategorii mužů klasik nastoupilo šest týmů, v mužích open se silnějšími mašinami jen jediný. Naopak v ženách open bylo početnější startovní pole než v kategorii klasik. Soutěž byla tedy rychle odběhaná, nikoho tentokrát nepotkala smůla v podobě nedokončeného pokusu.

Vítězové si odnesli poháry a něco na povzbuzení a po závěrečném nástupu ještě domácí hasiči připravili pořádné překvapení starostovi zbelítovského sboru Karlu Kotherovi. Ten totiž právě 14. července slavil 70. narozeniny. Zpoza kamionu členové sboru vynesli záhadný předmět zakrytý prostěradlem. Po odhalení se ukázalo, že jde o dřevořezbu hasiče v akci, kterou pro tuto příležitost zhotovil milevský sportovní dřevorubec a také dřevořezbář Martin Komárek. Karel Kothera dostal také dopravní značku se sedmdesátkou a když se na pódiu v přívěsu náhle rozzářila světelná sedmdesátka a z amplionů se ozvalo blahopřání, které místní hasiči svému starostovi objednali v budějovickém rozhlasu, byl Karel Kothera opravdu dojatý. U hasičů je už 45 let a z toho 41 let ve funkci starosty sboru. Co jiného mu taky mohli z rádia zahrát než - Hasiči jedou, stříkačku vezou!

Za zmínku stojí, že ve stejný den slaví narozeniny i další zbelítovský dlouholetý hasič a rozhodčí soutěží Václav Řehoř. Tomu bylo včera 72 let a i on přijímal gratulace ze všech stran.

A jak dopadla samotná soutěž? V kategorii open neměli hasiči Zbelítova B konkurenci, a tak si za čas 31,59 připsali první místo. Kategorii mužů klasik vyhrál Cigler team časem 30,31. Porazil tak domácí zbelítovské áčko a společně teď zaujímají první příčku v průběžném pořadí celého pohárového seriálu. Zbelítov A skončil doma druhý časem 33,80 a pohár za třetí místo přebrali hasiči z Oseku (34,72). Čtvrtý byl Vlastec, pátý Platan tým a šestý Přeborov.

Kategorii ženy open vyhrály hasičky z Podolí I, které jako jediné v celé soutěži zaběhly čas pod 30 vteřin - konkrétně 27,73. Druhé byly Paseky A (30,75) a třetí ženy Jehnědna (30,80). Za nimi skončily Milenovice B a Křenovice.

V kategorii žen s klasickými stříkačkami PS 12 byly nejlepší ženy Milevska (31,16) před Osekem (36,26) a zbelítovskými hasičkami (37,83). Čtvrté místo zbylo na ženy z Nového Dvora.