Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Pozor, kradou se kola a mopedy

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY - Je čas prázdnin a dovolených, a tak nejeden milovník cyklistiky vyráží na výlety. S tím jsou spojená i úskalí, které cyklistům připravují zloději kol a mopedů. Nejvíce se kradou v rekreačních oblastech nebo ze společných prostorů domů.

V sobotu 6. července odpoledne na Třeboňsku zloděj, po odstranění lankového zámku, ukradl pánské horské jízdní kolo s mnoha cyklistickými doplňky za více než šestadvacet tisíc korun. Ve stejný den zmizelo další pánské horské kolo v hodnotě pětatřicet tisíc korun ze střechy zaparkovaného auta v Suchdole nad Lužnicí.

V neděli 7. července ve Velešíně na Českokrumlovsku se během dne zloděj vloupal do domovní kolárny v Družstevní ulici. Odtud odcizil horské jízdní kolo přibližně za deset tisíc.

O víkendu se také kradlo ve společných prostorách domů v Milevsku. V ulici P. Bezruče zmizelo ze sklepa pánské horské jízdní kolo, v ulici J. A. Komenského, z tzv. motorkárny, zase moped Korado. Škody se odhadují na třicet tisíc.

Krátce po obědě v pondělí 8. července v Českých Budějovicích devatenáctiletý mladík přeštípl lankový zámek, kterým bylo uzamčeno horské kolo v hodnotě několika desítek tisíc korun a odejel na něm. Odpoledne se však vydal ještě na další lup. Zálusk dostal na holící strojek v prodejně drogerie. Ten ukradl, ale byl chycen pracovníkem ochranky a odvezen policií. Policisté ho vyšetřují pro dvě krádeže během pár hodin.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace