Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jóga

  pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

 • Nalevo od výtahu

  pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Právě vyšly Milevské noviny. Proč bývalý starosta zvažoval odmítnutí medaile. Varovat řidiče nebo raději inkasovat? Premonstrátů ubývá

Dnešní Milevské noviny se v titulním článku zabývají debatou z posledního milevského zastupitelstva, zda má být v místní části Velká osazena cedule varující řidiče před měřením radarem ve vsi. Další diskuse se odehrávala kolem prodeji pozemku pro parkoviště firmy Ekoklima, i ta je v čerstvém vydání podrobně popsána. Milevský region má v krajském zastupitelstvu tři politiky z regionu - přidáváme i zprávu, která došla po uzávěrce. Nový uvolněný radní kraje Pavel Hroch chce zůstat do konce období i kovářovským starostou. Bývalý starosta Milevska Zdeněk Herout říká v rozhovoru, proč zvažoval, zda přijmout vyznamenání města.

 

Zpráva z milevského kláštera informuje o změnách termínů bohoslužeb, premonstrátů totiž v klášteře ubývá, po Miroslavu Zdíkovi Jordánkovi odcestoval do americké premonstrátské komunity i František Marek Míček. Dozvíte se také, že na podzimní deprese je dobrá ovesná kaše, jak zjistila Eva Taterová.

Na sportu se objevuje nová rubrika - na stadionech budou dostávat slovo i fanoušci! A fotbalové béčko už konečně vyhrálo...

 

Diskuse k článku - 256 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Mohli by se už konečně probudit.

  Vloženo 10.11.2016 15:04:17

 • Lojza 

  Reagovat

   

  Ze záznamu ze zastupitelstva je zřejmé, že podstatu dobrého návrhu pana Kaleji z ANO, který měl zvýšit bezpečnnost obyvatel Velké pochopil jen pan ing. Šrámek, pan Bendula a pan Herout. Ostatní dle vyjádření byli spíš vedle nebo jim možná šlo spíše o peníze než bezpečnost. Možná. Lidé by se na zázam měli podívat minimálně před volbami, aby věděli koho volí a kdo je zastupuje.

  Vloženo 10.11.2016 12:07:55

  • chápatel 

   Reagovat

    

   A kdo z nich pochopil obdobné nebezpečí v Milevsku v ul. 5. května?Osazením cedule ve Velké se dá řidičům informace,že tady se měří a v Milevsku ne.To skutečně zvýší bezpečnost.Myslím,že diskutujícím vč. p.Brčákové nešlo o prachy,ale zdravý rozum.A ví vůbec tito chápající zastupitelé,že je otevřen Žďákovák a tedy je řeč o úplně něčem jiném?

   Vloženo 10.11.2016 13:29:37

  • Velká 

   Reagovat

    

   Z dopravní komise zazněl od Mgr. Šimánka nesouhlas s tímto návrhem pana Kaleji.
   Mgr. Šimánek tvrdí, že za přestupek má přijít trest.
   Jaký trest by zasluhoval pan Mgr. Šimánek, když s celou rodinkou jezdí v Milevsku na kolech po chodnících?
   On sám dokonce po silnici v protisměru. Jaký trest by mu udělili chodci, kteří se mu musí vyhýbat?
   Každý má nějaké to máslíčko na hlavě.

   Vloženo 10.11.2016 14:43:45

   • ferrari 

    Reagovat

     

    tak byl proti, no a co má na názor právo a není ovce.

    Vloženo 11.11.2016 08:56:21

    • mazda 

     Reagovat

      

     není přece hřích říct rozumný názor a to i proti pseudonázorům o bezpečnosti

     Vloženo 11.11.2016 10:32:07

    • Když chce někdo 

     Reagovat

      

     druhého trestat za pochybení, musí především sám sebe usměrnit. Má jít příkladem. Ale co bychom chtěli od plzeňských ......

     Vloženo 11.11.2016 11:37:35

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Díval jsem se na záznam ze zastupitelstva. Pan starosta Radsta opět prokázal, že nezná zákon obcí, ve chvíli kdy vystupoval pan Veselý a začal konstatovat nepříjemné věci, tak mu naznačoval, že byli hodní a nechali ho vystoupit. Pravda je všeak taková, že pan Veselý se bránil, že má nemovitost v Milevsku a tudíž vystoupit může. Pravdu měl pan Veselý.

  Vloženo 10.11.2016 11:55:09

  • další manipulant ? 

   Reagovat

    

   Zajímavý záznam postřeh. Pan místostarost Třeštík lehce vyčinil navrhovateli panu Kajovi, že by měl dávat více pozor při předkádání návrhů. Že údajně něco navrhuje a dále ukládá, aby rada informovalo o splnění.
   Ale jaksi zapoměnl dodat zbytek věty. Je jen otázka zda-li zapomněl opravdu nebo jen schvalně?

   Vloženo 10.11.2016 11:59:31

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Pokud má pan Veselý nemovitost v Milevsku, má právo se účastnit a vystupovat na jednání zastupitelstva. Tohle by měl starota Radosta vědět, zvláště tehdy, když už seděl v minulém zastupitelstvu. Zákon č. 128/2000 , paragraf 16, odstavec 3. Tohle by měl pan starosta Radosta znát.

    Vloženo 10.11.2016 12:18:12

    • laddy gaga 

     Reagovat

      

     Kdyby ho chválil, tak by ho možná nechal mluvit i bez nemovitosti a dlouho .......

     Vloženo 10.11.2016 12:21:37

    • lady ga ga ga 

     Reagovat

      

     Starosta by měl vědět, že pan Veselý má v Milevsku nemovitost? Hm, tak to by musel být jasnovidec, já to třeba nevím, a to toho vím hodně!

     Vloženo 10.11.2016 13:38:05

     • gagarin 

      Reagovat

       

      A není ta nemovitost spíš jeho syna? Jinak měl pravdu,kvalita smluv musí jít za městem a z toho vyplývá i odpovědnost. Je známo, že početný aparát města prostě smlouvy neumí. A zdaleka to nemusí být vždy úmysl někoho zvýhodnit.

      Vloženo 10.11.2016 14:20:06

     • Jasnovidec 

      Reagovat

       

      Pan Veselý a paní Veselá se již několikrát zúčastnili diskuze na zasedání zastupitelů.
      Tam zaznělo z jejich úst, že jsou v Milevsku majiteli nemovitostí. Několika.
      Pan starosta nesedí v zastupitelstvu 1. rok, aby tuto informaci nemohl vědět.
      Jsem zvědavý, kdy už ho konečně někdo vytočí do nepříčetnosti. Schyluje se k tomu.

      Vloženo 10.11.2016 14:37:35

      • pozorovatel 

       Reagovat

        

       Co naděláte zde za kecy, Radosta je kamarád s Veselýma, to co jste viděli to je jenom hra-možná politická.Vždyť jejich myšlení pochází z jedné strany.Míra Doubek by mohl vyprávět!

       Vloženo 10.11.2016 19:58:22

       • Míra 

        Reagovat

         

        by místo vyprávění se měl spíš radit s někým kdo rozumí investicím aby nedocházelo k tomu k čemu dochází.
        Je spíš smutné,že se zastupitelé hodiny baví o hloupostech jako je cedule ve Velké či necedule v Milevsku či pár metrech za Ekoklimou,která je v problémech,protože neumětelové na radnici zprznili Jeřábkovku a jako ovce schvalují další a další miliony na nezvládnutých investičních akcích.

        Vloženo 10.11.2016 21:28:17

        • Míra Míra 

         Reagovat

          

         Míra se aspoň snaží. Možná dělá trochu praci za pana místostarostu. Jejich odměna je však trochu v opačném gardu.

         Vloženo 11.11.2016 08:52:18

         • jíra 

          Reagovat

           

          Vzpomínám si, že pan Veselý svého času chtěl udělat vedle bowlingu bazén za své. Místo, aby ho podpořili, tehdá, tak říkal musel řezat 1,68 m2 baráku. Měl rozum, když se sebral a odstěhoval. Konec konců, údajně lidi v milevsku už 20 let stále ubývají. Za chvíli budou Bernartice větší.

          Vloženo 11.11.2016 08:59:31

         • Fíra 

          Reagovat

           

          Na tu činnost je na městě početný placený útvar.Ne radní,v této oblasti bez zkušeností. Ono je často snažení málo a ne vždy přínosem.

          Vloženo 11.11.2016 10:40:50

 • Tom P. 

  Reagovat

   

  Někdo si stěžoval, že pan starosta nedodržel ustanovení zákona O obcích a Jednací řád ZMM. Proč nedal hlasovat o návrzích Herouta, Kostínka, Máchy a dalších o stažení bodu k výhlášení záměru na prodej pozemku Ekoklimě. Byl porušen zákon?
  Z jednání je zřejmé, že starosta nehájil zájmy města a jeho občanů. Hájil zájmy soukromého subjektu. Ba co víc, přímo tento subjekt vydíral pod podmínkou, že prodej bude uskutečněn pouze, když soukromá organizace provede úpravy pozemku u školky.
  Tento starosta a další zástupci lidu pohrdali názorem paní ředitelky a některých odborů. Podá někdo tr. oznámení?

  Vloženo 10.11.2016 10:51:06

 • parkovaní za radnici 

  Reagovat

   

  Konečně téměř po dvou letech, kdy radní přijali usnesení o tom, že bude milostivě zřízeno několik parkovacích míst za radnicí, ta kde je stále plno, protože se tam neplatí, a lidé kteří jdou na FÚ, nebo na radnici, nebo na sociálku nemůžou zaparkovat, protože jsou tam celodeně odstaveny vozy. Byla jsem na radnici a bylo tam místo. Tuto maličkost trvalo zrealizovat téměř dva roky. Kdyby nebylo aktivity dopravní komise a kontrolního výboru, tak to tam nebylo do dneška. Je to velká ostuda. Takto je možné pracovat jen ve státní správě.

  Vloženo 10.11.2016 08:54:39

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   příjezd na to parkoviště za radnicí je další trapas. Neprojedou dvě aute vedle sebe. Být to jinde, tak je to už dávno rozšířené o metr. Ale jsme v Milevsku. Hlavně, že budeme mít museum maškar. Plácejte se po ramonou kluci a říkejte si jaký jste pašáci, dávejte si medaile, jen tak dál a za chvííi poslední zhasne, lidi vám utíkají, ale to vás asi nezajímá.

   Vloženo 10.11.2016 08:59:00

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   V pondělí ráno tam šlo zaparkovat. Konečně. Tohle jim trvalo dva roky??

   Vloženo 10.11.2016 11:04:17

   • logo 

    Reagovat

     

    Potvrzuji za radnicí bylo místo pro zaparkování díky placení a bylo možno zastavit a rychle si vyřídit věci. Dříve každý den beznadějně zaplněno.

    Vloženo 11.11.2016 08:44:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace