Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Právě vyšly Milevské noviny. Proč bývalý starosta zvažoval odmítnutí medaile. Varovat řidiče nebo raději inkasovat? Premonstrátů ubývá

Dnešní Milevské noviny se v titulním článku zabývají debatou z posledního milevského zastupitelstva, zda má být v místní části Velká osazena cedule varující řidiče před měřením radarem ve vsi. Další diskuse se odehrávala kolem prodeji pozemku pro parkoviště firmy Ekoklima, i ta je v čerstvém vydání podrobně popsána. Milevský region má v krajském zastupitelstvu tři politiky z regionu - přidáváme i zprávu, která došla po uzávěrce. Nový uvolněný radní kraje Pavel Hroch chce zůstat do konce období i kovářovským starostou. Bývalý starosta Milevska Zdeněk Herout říká v rozhovoru, proč zvažoval, zda přijmout vyznamenání města.

 

Zpráva z milevského kláštera informuje o změnách termínů bohoslužeb, premonstrátů totiž v klášteře ubývá, po Miroslavu Zdíkovi Jordánkovi odcestoval do americké premonstrátské komunity i František Marek Míček. Dozvíte se také, že na podzimní deprese je dobrá ovesná kaše, jak zjistila Eva Taterová.

Na sportu se objevuje nová rubrika - na stadionech budou dostávat slovo i fanoušci! A fotbalové béčko už konečně vyhrálo...

 

Diskuse k článku - 256 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kdy konečně začnou pracovat ostatní zastupitelé? Když může pracovat pan Kaleja, proč ostatní ne? Pan Ing. Pavel Procházka měl konečně začít pracovat jako zastupitel, začít chodit na jednání nebo by měl vrátit mandát. Je škoda, že na jednání chodí pramálo a nepracuje pro město, vzláště když na to má.

  Vloženo 9.11.2016 18:04:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kaleja je rád, že je rád. Stala se z něj cvičená opice Málka, který je nevolitelný a přivedl do krachu 10 firem.

   Vloženo 9.11.2016 19:25:34

  • Procházka 

   Reagovat

    

   je skutečně vydařený zastupitel.A vůbec se nestydí brát peníze za nic ani za docházku.

   Vloženo 9.11.2016 22:07:14

   • doležel 

    Reagovat

     

    pavel prochazka by na to měl, ale asi kdyz videl sestavu zastupitelstva a jejich praci, tak radeji hodil flintu do psenice. neni mozne se mu divit. kdyz se podivate na zaznam nevite jesti se smat nebo plakat. nekdy z toho beha i mraz po zadech. bye , bye

    Vloženo 10.11.2016 08:10:43

    • práce a nepráce 

     Reagovat

      

     mě je jedno jestli někdo cvičená opice. je podstatné co dělá. O tom, že pan Kaleja pracuje není pochyb.Je smuté, že ti ostatní prakticky nic nedělají. Bylo by velmi zajímavé, kdyby třeba tisk provedl srovnání aktivity zastupitelů. S porovánímí s prací ostatních má pan Kaleja odpracováno na 300 let dopředu.

     Vloženo 10.11.2016 08:27:11

    • uležel 

     Reagovat

      

     Jestli na to má nebo ne je nezjistitelné.On takhle postupoval i v minulém období,např.byl členem komise,do které za 4 roky přišel dvakrát,ale jako zastupitel za to dostal cca 50 OOO Kč.To já nazývám nestydatostí.

     Vloženo 10.11.2016 08:28:14

     • odměny 

      Reagovat

       

      Pan Šika navrhoval úpravu odměn, aby toto nebylo možné. Se zlou se potázal. Zeptejte se starosty Radosty a místostarosty Třeštíka proč to takto musí být nastaveno.

      Vloženo 10.11.2016 08:34:47

 • parkoviště Ekoklimy 

  Reagovat

   

  Údajně při projednávání zádosti Ekoklimy starosta mluvil něco o tom, že by snad tato společnost měla něco zaplati školce. To snad není možné. Je tohle vůbec možné. Zajímalo by mě, kde je ten záznam ze zastupitelstva. Chtěla bych se na to podívat.

  Vloženo 9.11.2016 17:58:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   jasné vydírání,ne?

   Vloženo 9.11.2016 18:09:40

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Snad prý při projednávání parkoviště pro Ekoklimu padl od zastupitelů dvakrát návrh, aby byl bod stažen, jak je možné, že se o tom nehlasovalo. Že by zase někdo něco tlačil? To je fakt něco.

    Vloženo 9.11.2016 18:17:59

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Kdo tlačil?
     Bylo vidět, že Radosta to má domluvený, a školce se zabere travnatý pás na hraní dětí a za následující pozemek za tímto vykrojením se stane ještě víc nedostupný.

     Vloženo 9.11.2016 19:24:48

     • naštvana 

      Reagovat

       

      Pan starosta měl nechat hlasovat o návrhu,kdy bylo navrhováno materiál stáhnout a dopracovat. Proč to neudělal?

      Vloženo 10.11.2016 08:36:54

    • stažení 

     Reagovat

      

     Nevidím nic hrůzostrašného na tom,když někdo po diskuzi změní názor.Když jsem slyšel stanovisko ředitelky školky tak říkala,že tento prostor děti používají málo a z celkové plochy se jedná o minimum.Já vidím také důležité podporovat aktivity firem,které zaměstnávají desítky lidí.A když tam umělci z radnice nechali naprojektovat nesmyslně široké chodníky a tím omezili prostor pro parkování či vykládání aut na ulici.....

     Vloženo 10.11.2016 08:44:43

     • otázka 

      Reagovat

       

      Kdo jsou ti umělci z radnice? Kdo je za to odpovědný? Je to v gesci radního pro dopravu a infrastrukturu Doubka? Jak je možné, že byly vynaloženy miliony na úpravu jeřábkovy ulice a výsledkem jsou další problémy? Zůžená silnice, ubytek parkovacích míst. Jak je to možné? Kdo je za to konkrétně odpovědný? Jak to je?

      Vloženo 10.11.2016 08:50:00

 • medaile 

  Reagovat

   

  Bývalému starostovi Heroutovi by slušelo trochu pokory a sebereflexe Myšlenka medailí pro zasloužilé občany města je dobrá i když podle mne počet ročně udělovaných medailí je moc.Když už se zavedla praxe,že metál dostane každý starosta ať byl jakýkoliv,dobrá.Ale trapné Heroutovo mudrování komu ano a komu ne nesvědčí o jeho moudrosti.V bývalém režimu jsme my starší žili,pracovali a vychovávali děti ať jsme chtěli nebo ne.Včetně p.Herouta.Tím víc patří ocenění lidem,kteří i v těchto podmínkách něco pozitivního pro ostatní udělali.A to p. Voříšek byl.P.Herout v prvním období se jevil akční,bohužel v druhém bylo zřejmé,že to nebyl on,ale místostarosta Polanecký,kdo byl motorem pozitivního.Zřejmě se považuje za významného politika.Bohužel to asi nebude tak pravda když ani v době,kdy ODS byla na vrcholu tak neprorazil za humna.Pamatuji si jak jezdilo auto s jeho podobiznou.Výsledek?
  Trochu pokory!!

  Vloženo 9.11.2016 16:18:08

  • Jiří Koliha 

   Reagovat

    

   Vzal jste mi to z klávesnice. Mám však ještě tvrdší názor na Herouta. Byl to packal i s celým Polaneckým. Jeho pochybení v starostenském úřadu, by vydalo na knížku. Ačkoliv nerad, přiznávám, že starostka Stráská měla aspoň ponětí, jakou funkci zastává. Ti dva připravili město a občany o nemalé peníze. V jiném článku Herout tvrdí (nadsázka), že Radosta udělal chybu, že ocenění dal panu Voříškovi. A především bylo úžasné, když jsem si přečetl, že medaile vznikly na popud Herouta, aby mohli být oceněni porevoluční starostové. Tak se i děje. Je škoda, že se Radosta snížil ke stejnému, jako packal Herout. Očekávám, že jí od Radosty dostane příští rok Polanecký a in memoriam jeden místostarosta, který neodolal nutkání.
   K smíchu je potom také, že Herout litoval občany Milevska, že informace o městě čerpají z Milevských novin a pak se nestydatě v těchto Milevských novinách naparuje. Tak jak to tedy je. Čte MN, nebo se zase jen vytahoval, jak kšandy. Jsme na to jeho vytahování zvyklí a bereme to jako Heroutův folklór.
   Na veřejném zasedání zapomněl pan Doubek slovně ukázat, kdo byl odpovědný za to, že se s ním dnes město chce soudit. ANO byl to Herout a tajemník, pane Bendulo.

   Vloženo 9.11.2016 17:16:29

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Za Heroutem i Polaneckým jsou výsledky, z kterých do dnes město těží.

    Za Radostou jsou jen více práce a předražené zakázky, jako je hospoda za 5 mega, pro opravdu špatného nájemce, jedna střecha za 5 mega, jedna ulice předražená o 5 mega....

    Vloženo 9.11.2016 17:30:16

    • Za Heroutem i Polaneckým jsou výsledky,kterých do dnes město těží. 

     Reagovat

      

     Bazén za 20 melounů + každý rok doplatek 500 000 Kč.
     Předražená žížala pře radnicí
     Podivná kompostárna
     Podvodná reklama ze Švýcarska
     Špatně vyhotovená smlouva ve Velké
     Špatně připravená rekonstrukce Jeřábkovo ulice
     Podivuhodné vysoutěžení osvětlení ZS
     atd. Mají být na co hrdi.

     Vloženo 9.11.2016 18:54:33

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Zapomněl jsi na jejich koaličního partnera ČSSD reprezentovaného panem Třeštíkem, který má čtvrt století praxi. Je to stejný pan Třeštík, který ve vedení města společně s panem Radostou. Už to zde někdo psal. Jo ten v tom, ale umí chodit.

      Vloženo 9.11.2016 19:00:20

      • dožívání 

       Reagovat

        

       Ten už v klidu 20 let dožívá do důchodu.Důchod bude vysoký.

       Vloženo 11.11.2016 13:25:39

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Bazén za 20 je krásná práce, oproti hospodě za 5 :)

      Vloženo 9.11.2016 19:24:06

     • trochu objektivity 

      Reagovat

       

      by to chtělo.Určitě nebyl Herout žádný zázrak,ale přece jen po jeho starostování v prvním období něco pozitivního zůstává i když jeho osobní zásluha to není.Ale jaké trvalé hodnoty zůstanou po tomto období kdy investice uzurpoval a nekompetentně "řídí" Doubek.
      Jinak to nazvat nejde.O kvalitě jasně mluví neumění zadat projekty, připravit výběrová řízení,udělat kvalitní smlouvy atd. Výsledek je neustálé výrazné navyšování potřebných prostředků,posuny termínů a realizační problémy.
      A ZMM místo řešení úniků milionů řeší jestli někde dát ceduli.

      Vloženo 9.11.2016 22:41:18

      • jak 

       Reagovat

        

       neni to o ceduli, ale o bezpecnosti ve Velke. umisteni cedule prispeje k dalsimu snizeni rychlosti a tudiz k bezpecnosti.

       Vloženo 10.11.2016 09:09:47

       • tentýž problém 

        Reagovat

         

        je například v ul. 5.května.Tam radaru a cedulí netřeba?Trošku myslet,nic víc.

        Vloženo 10.11.2016 10:28:45

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Radosta s Doubkem potřebují prachy na zpackané investiční akce. Cedule jim prachy nepřidá. Lidi utíkají z města řízeného ješitnými amatéry. To můžou změnit jen volby.

  Vloženo 9.11.2016 16:11:27

 • géniové 

  Reagovat

   

  zvládne krajského zastupitelé i starostu.

  Vloženo 9.11.2016 14:17:08

  • geniové dva 

   Reagovat

    

   Je to obratný a schopný politik. Je to politická štika.

   Vloženo 9.11.2016 18:06:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace