Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Předpověď slunečného počasí slibuje parádní lyžařský víkend

Sluncem zalité sjezdovky Hochfichtu nabízejí jedinečné zážitky.

Sluncem zalité sjezdovky Hochfichtu nabízejí jedinečné zážitky.

Slunce! Lyžaři u Lipna i na rakouské straně se po několika strastiplných dnech konečně dočkali. Ve čtvrtek ráno na obloze vykouklo slunce a podle předpovědi si ho užijeme i v následujících dnech. Lyžaři i běžkaři se tak mohou těšit na parádní víkend jak na sjezdovkách, tak v běžeckých stopách. Běžkaři si musí však dát pozor a vyrazit pouze na trasy, které vedou mimo lesy, neboť v lesích stále platí riziko padajících stromů.

Hochficht
Skiareál Hochficht má v provozu všechny lanovky a vleky a otevřeno je 21 km sjezdovek, na kterých leží až 190 cm sněhu.„Jelikož přestalo sněžit a uklidnil se vítr, jsou příjezdové cesty dobře sjízdné a ranní manšestr na sjezdovkách nemá chybu. Otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky i dětské dráhy s obřími vlnami, klopenými zatáčkami a tunelem", řekl Gerald Paschinger, ředitel skiareálu. Hochficht je v provozu každý den od 8:30 do 16:00 a na pokladně i v restauracích se domluvíte česky. Děti do 10 let lyžují jen za 3 €/den a mládež do 19 let za dětské ceny. Ve všední dny je navíc možné využít slevu 15 € na jednodenní skipasy s turistickým průvodcem Grenzgenial. Běžecké stopy na Schönebenu jsou upravovány pouze na loukách (Glockerbergloipe 2,1 km), trasy v lesích jsou kvůli padajícím stromům oficiálně uzavřené a neupravené.

Sternstein
Skiareál Sternstein, který byl z bezpečnostních důvodů mimo provoz, po odstranění popadaných či nebezpečných stromů na okrajích sjezdovek, obnovil v pátek 18. ledna provoz. Přesto preventivně doporučujeme sledovat webové stránky skiareálu - www.sternstein.at

Běžecké stopy Lipensko
Na Frymburských loukách za fotbalovým hřištěm je upraveno 15 km stop. Stopy budou ve čtvrtek dopoledne čerstvě upraveny širokou rolbou pro klasický styl i bruslení. Stopy jsou ve výborném stavu. Nástupní místo je na fotbalovém hřišti u autobusového nádraží (parkování zdarma) a ve Frymburku jsou otevřeny dvě půjčovny běžek, které s turistickým průvodcem Grenzgenial nabízí akci 1+1 osoba zdarma na zapůjčení běžek, bot a hůlek.
Běžecké stopy u Lipna byly také upraveny okolo Horní Plané, Nové Pece i Stožce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace