Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tři sestry

  pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

  Koncert.

 • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

  pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Předsedou krajské ČSSD byl znovu zvolen Jiří Zimola

TÁBOR - Je zvoleno. Delegáti jihočeské krajské konference ČSSD projevili velkou efektivitu práce - stihli poobědvat řízek s bramborovým salátem a přitom odvolit. V tuto chvíli je jasné, že Jiří Zimola obhájil svou předsednickou funkci, dostal 98 hlasů proti 66 hlasům, které dali delegáti Ondřeji Veselému z Písku. Zbylé hlasy do celkového počtu 176 účastníků byly neplatné.

Nyní bude následovat volba krajského předsednictva, které pak už jen mezi sebou zvolí místopředsedy. Volit se budou také jihočeští zástupci na celostátní konferenci ČSSD.

Jiří Zimola k průběhu dopolední diskuse řekl, že si vyslechl na svou adresu i oprávněnou kritiku - kvůli odstoupení z funkce statutárního místopředsedy strany i z oblasti komunální politiky. Poznamenal, že ale podle jeho názoru jsou za sociální demokracií, která od roku 2008 je v čele Jihočeského kraje, vidět výsledky. Přiznal, že po průběhu dopolední diskuse odhodil stranou projev, který si původně připravil, a reagoval právě na diskutovaná témata. Podle něj má jihočeská organizace zbytečně rebelantskou nálepku. "My chceme s lidmi mluvit otevřeně, nechceme se uchylovat k nějakým klišé," řekl.

K odstoupení z funkce statutárního místopředsedy se vrátil poznámkou, že důvodem pro něj bylo, že nebyl schopen prosadit pružnější stanovy nebo přeregistraci členů, která by odstranila černé duše. "Neviděl jsem pro to širší podporu a například za svůj výrok z loňského března, že by občané měli mít právo se referendem vyslovit o setrvání v Evropské unii, když mohli hlasovat o vstupu do ní, jsem od své strany dostal facku," řekl Zimola. Zdůraznil, že on je eurooptimista, ale vnímá, že pokud si ČSSD toto téma vytkne jako tabu, chopí se ho extremistické pravicové nebo i levicové strany a lidé jim budou naslouchat. "To je téma pro otevřenou diskusi a je na nás, abychom lidem uměli vysvětlit, že Evropská unie se musí reformovat, ale bez ní by se nám žilo hůř," dodal staronový předseda krajské ČSSD.

Připomněl také, že z jižních Čech přicházejí racionální návrhy, které později doznávají uplatnění. Například to byl právě Jihočeský kraj za vedení Jiřího Zimoly, který využil práva kraje dát legislativní podnět a navrhoval zdanění církevních restitucí - a to nyní ve sněmovně prošlo. "My jsme to tenkrát měli vydiskutované i s ústavními právníky. Církev byla skutečně oproti jiným restituentům zvýhodněna. Náhrady za nevydaný majetek neobdržela formou účelového příspěvku, kde by musela využití prokazovat. Čili dostala dar a dar se u nás zdaňuje. I za to jsem tenkrát schytal od tehdejšího vedení strany kritiku a jsem opravdu rád, že nynějším hlasováním ve sněmovně ČSSD konečně ve vztahu k církevním restitucím plní slib, který občanům dala v roce 2012."

Diskuse k článku - 48 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  Levice zpusobila ekonomickou a kulturní zaostalost, určitě ale ne intelektuální. No a to co po nich zbylo rozkradla "pravice" v čele s tzv. kapitány průmyslu za uctivého přihlížení obou Václavů a za pomoci soudruhů Čalfy, Dlouhého a Adamce a dalších ekonomických fantasmagorů a diletantů. Tak si občane vyber.

  Vloženo 26.1.2019 19:51:11

  • Karel 

   Reagovat

    

   A ty si Jane ten intelektuální střed? Nebo kam se řadíš?

   Vloženo 26.1.2019 20:09:42

   • Jan 

    Reagovat

     

    Mezi normální lidi, kteří se nenechají lacino zmanipulovat. Chtěl jsem naznačit, že ne vše tu levice zničila, že tu chytří lidé, vědci, lékaři či učitelé jsou i z doby před r. 1989. Není to o tom vše šmahem odsuzovat a komouše démonizovat. Tím se jim jen přihrávají hlasy, tudíž jim rádoby pravice a její nohsledi ženou vodu na mlýn a demokracii, kterou se tak rádi ohánějí, prokazují medvědí službu.

    Vloženo 26.1.2019 21:18:21

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Máte pravdu, jenom se obávám, že ji někteří lidé nechtějí slyšet.

     Vloženo 26.1.2019 21:42:10

    • Karel 

     Reagovat

      

     Co nestačila levice zničit před rokem 89, to současná levice ve vládě v čele s Ano Babišem, KSČM, ČSSD a Zemanem na hradě zdárně dokoná.
     Ale nechápu, co s tím mají společného vědci, lékaři a učitelé.
     To je nějaké zaklínadlo ta „pracující inteligence“... :-)

     Vloženo 27.1.2019 00:34:58

     • Jan 

      Reagovat

       

      Kájo kurňa. Já jen, že ne vše ta levice ať již minulá či současná zničila, ja tu bylo zmiňováno. Já jsem se po roce 89 také naivně zúčastnil kupónovky, volil jsem OF a ODS, ale sled událostí následujících mne dokonale vyléčil. Zejména pak, když se jeden dostane k zajímavým informacím, tak prozře. Tudíž jsem volil a budu volit ANO. Na ty čecháčkovské vychytralce a neplatiče daní je sedm Babišů málo.

      Vloženo 27.1.2019 10:13:23

      • Karel 

       Reagovat

        

       I Ty naivko :-)

       Vloženo 27.1.2019 11:15:37

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Jste opravdu přesvědčen, že jste prozřel? Proto volíte Babiše?
       Myslím, že vám Vaše děti brzy "poděkují"

       Vloženo 27.1.2019 17:02:22

      • Mr. MÚMK 

       Reagovat

        

       Ne, vy jste se dosud k informacím nedostal, bohužel...

       Vloženo 27.1.2019 17:31:33

      • hansal 

       Reagovat

        

       I ty jeden hloupej českej Honzo. Kupónovka byla dílem Klause a komunistů, Dlouhého, Komárka, Třísky, Ježka, Kočárníka a dalších. Kluci zhasli a kdo měl štěstí jako já, nepospíchal a dobře kupónovku uložil, vydělal půl milionu. Chamtiví tupci naletěli zlodějům, kterým střelili kupónovou knížku za vidinu 10 tisíc keš a dnes nadávají, že byli okradeni. Komunista Babiš se soudruhy z ANO, ČSSD KSČ(M) ani zhasínat nemusí. Ti vás odrbou, aniž to postřehnete. Přidají důchodcům tisícovku za rok, ale deset tisíc jim obratem za zdražení všeho seberou. A tupci jako ty nad jejich vládou mlaskají blahem. Jo, takovým emanům se vládne.

       Vloženo 27.1.2019 18:00:33

       • Karel 

        Reagovat

         

        Souhlas, velmi dobře napsáno.

        Vloženo 27.1.2019 18:25:36

       • Jan 

        Reagovat

         

        Ty jsi musel být ten co je vykupoval. Já jí žádnýmu Koženýmu a jemu podobným neprodal. Mám jí doma jen akcie 4 firem zmizeli v nedohlednu, za jedny jsem dostal vcelku slušně zaplaceno (firmu jsem tak pomohl prodat do SRN a jedné jsem akcionářem doposud. Tady jde ale o jiné zlodějny Setuzy, Poldovky, sklárny atd. Zajímavá byla také Státní konsolidační agentura. Za cirka 50 minut dávají na Nově přibližně jak to bylo provedeno. Jo přesně tak drtivá většina podnikavcú a voličú pravice jsou bývalí komouši a STBáci. Proto je dobře, že je Babiš klepe přes prsty placením daní. To by se jim žilo, aby daně neplatili a zaměstnanec na ně makal jako černej. Ten totiž platit daně musí, nikdo se ho neptá jestli chce, nebo ne a jestli si chce snížit daňový základ o rychlovarnou konvici. To Vás sejří co šikulové (smích).

        Vloženo 27.1.2019 19:34:30

        • Karel 

         Reagovat

          

         Pár citací příspěvků Jana:
         „naivně jsem se zúčastnil kupónovky,“
         „za kupónovku jsem dostal vcelku slušně zaplaceno (firmu jsem tak pomohl prodat do SRN a jedné jsem akcionářem doposud“
         „divokých privatizátorů a.. po r. 1989 tj. rozkráct..“

         Ale rychlovarná konvice je rychlovarná konvice :-)

         Vloženo 27.1.2019 21:59:34

        • anonymní čtenář 

         Reagovat

          

         Honzíčku, jestli ty vaše akciovky hospodaří tak, jako vy ovládáte pravopis, tak s vámi to finanční trhy opravdu VIHRÁLI.

         Vloženo 27.1.2019 22:45:46

 • Petr 

  Reagovat

   

  Král křiváků

  Vloženo 26.1.2019 19:31:18

  • Jan 

   Reagovat

    

   Pozor, špatně pochopeno. Za akcie jedné (firmy) z nich a byl jsem jen drobný akcionář, žádný Vedral či Mrázek. Tj. žádný majoritní vlastník, ale legálně jsem prodal své akcie, které by pak měli nulovou hodnotu až by investor koupil většinový balík třeba od FNO.

   Vloženo 27.1.2019 22:17:05

   • Jan 

    Reagovat

     

    Oprava: od FNM.

    Vloženo 27.1.2019 22:26:58

 • Lukáš 

  Reagovat

   

  Super....

  Vloženo 26.1.2019 18:42:46

 • Míra 

  Reagovat

   

  Takovej hrobeček socanů

  Vloženo 26.1.2019 18:22:50

 • sam 

  Reagovat

   

  Moderní sociální demokracie v ČR skončila, když se do jejího čela dostal Miloš Zeman. V současnosti je to pes, co si chytá vlastní ocas.

  Vloženo 26.1.2019 18:00:27

  • Karel 

   Reagovat

    

   Žádná moderní sociální demokracie nikdy v ČR neexistovala.

   Vloženo 26.1.2019 20:11:33

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jaký je rozdíl mezi demokracií a sociální demokracií?
    Asi jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou....

    Vloženo 27.1.2019 08:37:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace