Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Představení Jihočeských pohádek Zdeňka Kláska mělo úspěch

MILEVSKO – Představení nové knížky Jihočeské pohádky od Zdeňka Kláska. Takový byl sobotní odpolední program v Milevské Galerii M. Součástí představení knihy bylo také vystoupení Milevského dětského sboru pod vedením Gabriely Molové.

Autor knihy Zdeněk Klásek postupně poodkrýval a představoval jednotlivé části nové knížky Jihočeské pohádky. Prozradil, že do ní zahrnul mnoho míst z blízkého okolí. Například je v ní zmínka o Milevském potoce nebo rybníku Pilném, který se nachází v Bernarticích. Krásných míst je ale v knize Jihočeské pohádky mnohem více. Za zajímavost lze považovat i mlynářské muzeum v Božeticích. I to se tam nachází. Regionální autor žijící ve Zbelítově tak přidal už čtvrtou pohádkovou knížku. 

Během programu vystoupil Milevský dětský sbor pod vedením Gabriely Molové, který trochu symbolicky zazpíval například píseň Anděl z pohádky Anděl Páně. Představení Jihočeských pohádek sledovala zaplněná Galerie M a to jen ukazovalo na to, jak je autor Zdeněk Klásek v Milevsku oblíbený.

Návštěvníci si mohli knihu na místě zakoupit a nechat i podepsat samotným autorem. Oficiální křest knihy by měl proběhnout v příštím roce v Písku a kmotrem by se měl stát známý český herec Václav Vydra.

Rozhovor se Zdeňkem Kláskem a další podrobnosti budou ve středu v Milevských novinách. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace