Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Proč létají letadla těsně nad Milevskem?

MILEVSKO – Vojenská letadla poměrně často zneklidňují obyvatele Milevska i okolních obcí. Lidé nechápou, proč létají tak nízko. Naposled přeletělo vojenské dopravní letadlo CASA v úterý 9. července tak nízko nad milevským koupalištěm, že to vypadalo na přistání někde za klášterem.

„V prostoru Milevska probíhá výcvik posádek letounů CASA, při kterém posádky těchto letadel procvičují spolupráci s leteckými návodčími. Z těchto důvodů jsou některé z letů prováděny nízko nad terénem,“ uvedla pro Milevské noviny Jana Růžičková z tiskového odboru ministerstva obrany.
Jedná se tedy o běžný výcvikový let, při kterém je procvičována spolupráce s leteckými návodčími a jejich zásobování ze vzduchu. Letecký návodčí je specialista pozemních vojsk, vycvičený pro radiovou komunikaci s letadly, která například shazují pozemním silám v předních liniích potřebné zbraně nebo potraviny. K tomu potřebují nacvičovat nízké lety.
Libuše Kolářová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace