Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Proč přestala některým lidem v Táboře fungovat kabelovka? Co považují někteří milevští zastupitelé za příliš velké sousto? A k čemu se objevují kritické hlasy v Písku? Rodinná sága čápa Vodňana nekončí

Polovina pracovního týdne znamená další vydání Jihočeských týdeníků. O čem si ze svého regionu můžete přečíst?

 

Týdeník Táborsko se vydal po stopě toho, proč přestala některým lidem fungovat kabelová televize. Byl také u občanského protestu v Chýnově, kde lidé nepřetržitým chozením přes přechod zastavili dopravu. Komentářem nastavuje zrcadlo současné komunální politice v Táboře. A přináší spoustu pozvánek na atraktivní akce o víkendu. Sportovní rubrika mapuje boj fotbalistů Meteoru Tábor o záchranu v I. A třídě. Naproti tomu v okresních fotbalových soutěžích jsou již všichni sestupující i postupující známí. Dozvíte se také, jak probíhal Táborský pohár v moderní gymnastice. Hned v úvodu rubriky si přečtete o historickém úspěchu táborských veslařů.

Milevské noviny mají jako titulní článek střet, do kterého se obec Kovářov dostala s budějovickým biskupstvím. Věnují se také diskusi o chystané velké rekonstrukci milevského kulturního domu. Někteří zastupitelé mají obavy, že to je pro město příliš velké sousto. Čtenáři se dozvědí, proč je mimo provoz kašna na náměstí i pítko na sídlišti. A o tlaku, který je v Kovářově na větší průhlednost v obecním dění. Na sportovních stránkách naleznete třeba reportáž z fotbalového utkání milevských starších dorostenců, kteří s předstihem ovládli krajský přebor a po posledním domácím utkání sezony konečně převzali mistrovský pohár. Prozradíme, proč ale nakonec nepostoupí do divize. Dále nebude chybět ani reportáž ze šlágru tenisového krajského přeboru staršího žactva, kde se milevský A-tým dramatickou výhrou přiblížil postupovému snu. A chybět nebude ani ohlédnutí za jubilejním 20. ročníkem tradičního bernartického turnaje v bleskovém šachu.

Týdeník Písecké postřehy popisuje záměr na výstavbu nového obchodního centra v Písku, které by mohlo vyrůst v zóně u hřebčince. Ještě než firma stačila získat potřebná povolení, objevují se kritické názory. V novinách také najdete zhodnocení letošní městské slavnosti v Písku a také se dozvíte, jak myslivcům na okrese při senoseči pomáhá kamerami vybavený dron. Dočtete se také, kde se vzala tradice žehnání koní ve Šteticích, proč má čáp ze záchranné stanice v Makově vysílačku a jak se do Písku dostala unikátní výstava obrazů Václava Špály. Písečtí fotbalisté zakončili nevyvedenou sezonu porážkou. Čimelice zachránily nejvyšší krajskou soutěž. Semická rezerva postupuje do okresního přeboru. Dařilo se také gymnastkám a AC Sole.

V Týdeníku Strakonicko se dočtete, že rodinná sága čápa Vodňana nekončí! Vysílačku dostal jeho syn Vodňánek. Proč se mladý čáp dostal také do záchranné stanice v Makově jako jeho táta? Přívalový déšť přišel rychle. Na Bavorovsku se opět přesvědčili, že vlna zákeřně útočí odjinud, než ji čekají. Jinde dělilo obce od pohromy jen pár centimetrů. Týdeník Strakonicko zjišťoval podrobnosti. Jaké pozitivum v tom zmaru a shonu zažil velitel hasičů z Bavorova?Podrobnosti o aukci pro hospic svaté Markéty, který se stará o umírající doma. Co se bude dražit? Přání bylo celebritám splněno. Jaké? To prozradil ředitel Městského kulturního střediska ve Vodňanech Michal Madar, který v rozhovoru hodnotí letošní rybářské slavnosti. Proč se Strakoničtí připojili k Milionu chvilek a demonstrují? Nejen to vysvětluje v rozhovoru organizátorka demonstrací ve Strakonicích Jana Rohová. Nestárnoucí Kamelie popřály hasičům ve Střelských Hošticích k výročí. Pouze jeden dostal od nich pusu... Dále pozvánky na zajímavé akce, které se o víkendu uskuteční v regionu. Ze sportu se můžete těšit na článek o triumfu starších žákyň strakonické házené na dalším turnaji a na dva basketbalové rozhovory – s mladou reprezentantkou Adélou Junkovou z BK Strakonice a dále s Adélou Balákovou, která opouští strakonický klub a míří do Sparty.

Magazín Jihočeských týdeníků přináší velmi osobní rozhovor s čerstvou a jedinou jihočeskou europoslankyní Radkou Maxovou na téma, co jí politika dala a vzala.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace