Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Provozovatelé restaurace Obecní dům v Sepekově dali výpověď. Starostka se vyjadřuje

Tomáš Chudý a Tomáš Podlipský se rozhodli z Obecního domu v Sepekově odejít. , Autor: L. Kolářová

Tomáš Chudý a Tomáš Podlipský se rozhodli z Obecního domu v Sepekově odejít.     Autor: L. Kolářová

AKTUALIZOVÁNO - 6.9.2018 13:33

SEPEKOV - Současně s otevřením nového kulturního centra v Sepekově přichází zpráva, že obci dali výpověď dlouholetí provozovatelé restaurace Obecní dům Tomáš Podlipský a Tomáš Chudý. Jak se nyní ukazuje, pro místní to až takové překvapení není, problémy mezi městysem a hostinskými tam doutnaly už delší dobu. Oba hostinští se proto nakonec rozhodli přijmout nabídku Sportovní společnosti Milevsko a odejít do milevského Sporthotelu.

 

Tomáš Podlipský a Tomáš Chudý si stěžují na absenci komunikace ze strany obce a aroganci, pokud se nějakých odpovědí na své otázky domáhali. Když dostavba sálu a přísálí začala, uzavřel se salonek, který provozovatelé využívali. Požádali tedy dopisem z října 2016 o snížení nájemného o tento prostor. Nedostali žádnou odpověď. Byli ale trpěliví, protože i starostka Pavlína Bambuškarová se veřejně vyjadřovala, že po skončení rekonstrukce plánuje obec uzavřít s provozovateli restaurace dodatek nájemní smlouvy a pronajmout jim i přísálí v nové budově. To se ale změnilo letos v červnu, kdy sepekovské zastupitelstvo odhlasovalo, že se na pronájem prostor vypíše výběrové řízení. "Nikdo nás nevyrozuměl, že obec změnila své dřívější stanovisko, dozvěděli jsme se to ze šeptandy po obci. Když jsme se ptali, dočkali jsme se jen arogantní reakce," říká Tomáš Chudý.

Ještě víc celá situace mrzí Tomáš Podlipského, který v restauraci Obecní dům pracuje 15,5 roku: "Ať jsme dělali, co jsme dělali, od obce jsme se nikdy nedočkali slovíčka poděkování. Kdykoliv nás požádali, zajistili jsme občerstvení na všech akcích. Na Staročeský trh, který se poprvé letos konal v parku u kostela, jsme běhali s konvicemi nápojů. Všem stánkařům, kteří přijeli předvádět řemesla, jsme dali oběd, aby se jim tu  líbilo a přijeli zas. Svaz žen, který akci pořádal, nám poděkoval, obec nic."

Spor vyvrcholil v neděli tím, že obec si odebrala klíče od přísálí a už je provozovatelům neposkytla. Přestože se tam nachází jejich výčepní zařízení, které získali od Staropramenu. "Za našimi zády si zavolali do Staropramenu, že si zařízení teď na poutě půjčí a točit prý tam bude někdo jiný," krčí už rameny oba hostinští. Ti nakonec oslovili právníka, aby jejich jménem vymohl zpět nájemné za neužívaný salonek, půjde i o vypořádání investic vložených do kuchyně a restaurace. 

Další spory nastaly kolem uspořádání pouťové zábavy 8. září. "Ačkoliv paní starostka pořád říkala, že si žádnou pouťovou zábavu nepřeje a chce uchovat sál nový a nezničený do plesové sezony, když se lidé začali po zábavě ptát, najednou osočili nás, že nechceme zábavu dělat. Přitom jsme se na to celé měsíce chodili ptát, jak to bude se sálem. Teď jsme už řekli, že bez smlouvy na pronájem sálu nebudeme ručit za tento majetek, nevíme, jestli je pojištěný, kdo by dělal pořadatelskou službu, kdo by tam měl uklidit, prostě už to jde mimo nás," řekl Podlipský. 

Jeden pozitivní posun ale nastal. Odpověď na žádost o snížení nájemného z října 2016 přišla dnes ráno. Zástupce obce přinesl do restaurace dopis, že obec uznává snížení nájemného za nevyužívaný salonek a přeplacené nájemné provozovatelům vrátí. Tomáš Chudý a Tomáš Podlipský říkají, že už se hodlají zaměřit na budoucnost, na rekonstrukci restaurace v Milevsku a co nejlepší služby na novém místě. "Jednání s panem starostou Milevska a jednatelem SPOSu panem Stejskalem se se zacházením v Sepekově nedá vůbec porovnat," poznamenali. Otevřít by chtěli ještě letos. 

O vyjádření jsme požádali starostku Sepekova Pavlínu Bambuškarovou. "Zastupitelstvo v červnu došlo k závěru, že v souladu se zásadami správné hospodárnosti a se zákonem o obcích musíme vypsat výběrové řízení, protože teď se zásadně mění účel - my už nebudeme pronajímat restauraci, ale celé kulturní centrum i se sálem, nájemce se bude současně starat o zajištění kulturních programů. Tím se situace zásadně změnila," uvedla. Starostka Bambuškarová dodala, že podle jejich informací tak v regionu některé kulturní domy fungují. "Myslím, že to tak mají ve Zlivi," řekla. 

 

Diskuse k článku - 94 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 9 11  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jsem rodák ze Sepekova a nyní žiji více jak 40let v Jihlavě. Je mi smutno, když vidím, jak tato obec UPADÁÁ !! Za mého mládí zde bylo mnoho obchodů, hospod, kino, holič atd.Obec podobné velikosti -dnes městys jako Sepekov-Luka n.Jihl je naprosto nebe a dudy. Koupaliště a v zime sjezdovka,které navštěvuje plno jihlaváků, vyhlášená je i na netu známá Kolnička +Dolnička,cyklostezka z JI kolem řeky, pizzerie, plno obchodů atd. Prostě je zde ŽIVOT !!! Na rozdíl od Sepekova, kde vše umíráá...Chce to jen schopné lidi, kteří dokáží získat na vše potřebné dotace a motivovat a podporovat živnostníky. Je zajímavé, že se lidé z Jihlavy sem stěhují a staví si zde domy. A to jsou zde parcela rozhodně dražší, než v Sepekově !!! Vše je totiž v lidech !!! Je potřeba si v Sepekově přestat ZÁVIDĚT a začít lidem přát ÚSPĚCH a neházet klacky pod nohy !!! A hlavně vedení obce schopné PODPOROVAT !!! Můžete začít třeba exkurzí do výše zmíněných Luk n. J., pan starosta určitě rád přijme. On totiž je zde starostou již mnoho a mnoho let, neb občané jsou spokojeni. A my jihlaváci také :-) A VO TOM TO JE !!! Tak přeju Sepekovu lepší zítřky a vedení....:-)

  Vloženo 23.9.2018 14:26:10

 • kavárník 

  Reagovat

   

  Hlavně ať nedopadnete v Milevsku jako Bendula, Radosta vám naslibuje hory doly a pak se s vámi bude soudit a vyštve vás.

  Vloženo 8.9.2018 12:09:30

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   jestli si teda dobře pamatuju, tak na Radostovu vládu dopadl spor z dřívější doby

   Vloženo 8.9.2018 13:05:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tomasi co to delate? Ale z druhe strany se Vam nedivim. S pani starostkou jsem nekolikrat mela i ja sama spor a ona nejni clovek na pravem miste jedna vse sama pro sebe a sama kouka jen na sebe a ne jako starostka na nazory lidi. Tak se Vam ani nedivim ze odchazite. Nez nejake zlo sni tak at se ona zrekne sveho mista na obci a jde delat ona hospodskou. By mne zajimalo jakou by mela ona navstevnost.

  Vloženo 7.9.2018 22:33:55

 • Jarda 

  Reagovat

   

  A tu blondatou servirku berete do Sportu s sebou? Jezdím tam na obědy jen kvůli ni..

  Vloženo 7.9.2018 15:02:14

 • všeználek 

  Reagovat

   

  Myslím , že pronájem celého objektu je veliká chyba , znám dobře , když hospodský zároveŇ tvoří kulturu . Barák vzhledem k režijním nákladům i v návaznost na zábavy či plesy bude vysoce ve schodku, což hospoda neutáhne , vím o čem píši - dále plesová sezona je ta tam , koukněte v Milevsku za minulého vedení DK cca 28 plesů, nyní 5 , ale to neni ve vedení, ale v chování dnes lidí či organizací Nezávidím Sepekovu tuto stavbu , zničí vás , rozpočet obce . Přečtěte a vzpomeňte na tyto řádky do tří let , uvidíte. A na dotaz koncert Ebenů stojí cca 65 tis.Kč. včetně ostatní režie. Tak nashledanou.

  Vloženo 7.9.2018 13:44:27

  • Čórkař 

   Reagovat

    

   Děkujeme Karle za vysvětlení.

   Vloženo 7.9.2018 14:38:56

   • karel reiniš 

    Reagovat

     

    Čórkaři nemáš zač ...

    Vloženo 8.9.2018 07:03:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Za úbytek plesů v DK může především vedení DK. Nesmyslná cena za pronájem, arogantní jednání. Panu řediteli záleží pouze na zisku, čím větší zisk, tím větší osobní ohodnocení. Posviceni je toho dalším důkazem! Jakmile se objeví ogranizace která by v Milevsku něco chtěla požádat pro lidi mimo dikci DK, jsou ji systematicky házeny klacky pod nohy.

   Vloženo 8.9.2018 09:24:03

   • Vít Kratochvil 

    Reagovat

     

    Prosím o konkrétní příklad toho co popisujete. Výše nájmu na plesy v Milevsku začíná od 4.200 včetně energií, otopu a služeb. To je moc? Víte vubec co píšete?

    Vloženo 9.9.2018 07:56:03

    • karel reiniš 

     Reagovat

      

     Musím se zastat mého nástupce .Za ustupující plesovou aktivitu nemůže jednotlivec , je to dáno dobou a už v žádném případě nájmem , asi to píše velký znalec " kultury" , spíše opět politický rival...hezké dny Vám. A ten Sepekovský stánek , bude potřebovat ročně min. 2.000.000,- Kč a to žádná hospoda nevyprodukuje ...Přeji VÁM jej , ale zároveň si myslím , že je to velký balvan pro sousedy v Sepekově a opačným krokem co se dnes razí , obecní kulturáčky se ruší a vše se soustředí do center, ale to je zase o jiném " soudku" ...

     Vloženo 9.9.2018 08:15:55

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 9 11  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace