Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tři sestry

  pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

  Koncert.

 • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

  pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Radar v Bernarticích zachytil už na tři tisíce přestupků. V Hrejkovicích také odstartováno

Směrem od Tábora jsou výstražné cedule viditelné z dálky. Asi i proto je v tomto směru přestupků méně. , Autor: L. Kolářová

Směrem od Tábora jsou výstražné cedule viditelné z dálky. Asi i proto je v tomto směru přestupků méně.     Autor: L. Kolářová

BERNARTICE/HREJKOVICE - V Bernarticích se po březnovém zkušebním provozu od dubna naostro spustilo měření rychlosti radarem. A také následné pokutování hříšníků za volantem. Jak prozradil starosta Pavel Souhrada, za duben bylo evidováno na 1250 přestupků a za květen dokonce 1500. Další přibývají do statistiky v červnu.

 

"Zařízení je nastaveno, aby zaznamenalo rychlost 56 a více kilometrů. Evidované přestupky jsou vesměs za jízdu kolem 60 kilometrů v hodině," říká starosta. Zákon je zákon, i za tento přestupek už putují k řidičům výzvy. "Zklidnění dopravy v obci je opravdu znát," konstatuje starosta, že opatření splnilo účel. Bernartice jsou průjezdní obcí a o instalaci radaru usilovaly hlavně kvůli kamionům, které se tu běžně řítily vysokou rychlostí, i kolem školy. "Zajímavé je, že víc přestupků je ve směru od Písku na Tábor než opačně," všiml si starosta také. To může souviset s výstražnými tabulemi, upozorňující na měření radarem, které jsou směrem od Tábora z dálky velmi dobře viditelné. Kamerové sledování řidičů, kteří si i přes zákazovou značku zkracují cestu přes autobusové nádraží, chtějí v Bernarticích spustit v nejbližších týdnech.

Podle nové legislativy musí být měření radarem opatřeno výstrahou pro řidiče. Instalování cedulí navrhovali před časem někteří milevští zastupitelé i pro místní část Velká, kde se také měří rychlost. Radar je tam ale už z doby, kdy výstražné cedule ještě být nemusely. Město Milevsko se rozhodlo je dodatečně neosazovat. Převážil názor, že řidiči mají dodržovat předepsanou rychlost i bez výstrah.

Osazení tabulí, oznamujících měření radarem, dává signál, že ke spuštění se už schyluje i v Hrejkovicích. I ty mají s překračováním rychlosti na průtahu obcí dlouholetý problém. Relativní klid byl jen při uzavření Ždákovského mostu. Montáž zařízení proběhla v Hrejkovicích minulý čtvrtek, nyní probíhá zkušební provoz. Podle vyjádření starostky Hany Kašparové se od července začne měřit naostro.

 

--
S pozdravem

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ježiši co pořád řešíte...jednou je v obci padesátka, tak se má dodržovat..a kdo s tím má problém, ať vrátí řidičák...jen víc radarů a dopraváků na silnicích

  Vloženo 25.6.2019 22:26:51

 • petr 

  Reagovat

   

  Na Letné tisíce lidí křičí, že chce právní stát, ale jak se má dodržovat nějaké zákonem stanovené pravidlo, tak prý je to buzerace. To si tu demokracii představujete nějak zvláštně.

  Vloženo 25.6.2019 14:29:00

  • All 

   Reagovat

    

   Právní stát a buzerace z pozice moci se nevylučují :)

   Vloženo 25.6.2019 21:20:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tohle by jim šlo.

  Vloženo 25.6.2019 14:20:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jaktože není v obci velká u Milevska označeno, že je tam úsekové měření? Není tam už dlouhá léta tímto označením porušení zákona, protiprávní stav? Pokud ano kdo je za to odpovědný?

  Vloženo 25.6.2019 14:18:17

  • ctenar 

   Reagovat

    

   prectete si clanek a tam najdete odpovedi na sve otazky.

   Vloženo 25.6.2019 15:06:58

 • SAM 

  Reagovat

   

  To je ubohost nejvyššího stupně, už nevíte jak byste si nacpaly kapsy. Dát pokutu za 56 km/h, to jste borci. Až půjde nějaká maminka s dětma přes přechod, dítě tam vleze a řidič nestihne zareagovat, protože stále sledoval tachometr jestli náhodou nejede o 5 km/h víc. Vše pro občany

  Vloženo 25.6.2019 14:04:01

  • jan 

   Reagovat

    

   Řidič, který se nevěnuje řízení, nereaguje na chodce na přechodu a sleduje neustále tachometr, nemá za volantem co dělat !!! Pořiďte si auto s tempomatem, když s tím máte takový problém. Jinak ohrožujete všechny kolem.

   Vloženo 25.6.2019 14:25:38

   • Honza 

    Reagovat

     

    Tempomat v Bernarticích zrovna nedoporučuji, spíš jste myslel omezovač rychlosti. Ale i ten se musí při vjezdu a výjezdu nastavit. Zkuste to takhle dělat v každé obci(někde je i 40km/h, 70 nebo 30). Pokud jde o radary, podívejte se na statistiky nehodovosti po jejich zavedení, většinou mají vliv jen na peněženky řidičů.

    Vloženo 25.6.2019 21:05:50

    • jan 

     Reagovat

      

     Ano máte pravdu, myslel jsem to zařízení, které má jednu z funkcí tempomat a další omezovač. Já mám nastaveno 50, což je max rychlost v 90 % obcích. Pokud je výjimečně max rychlost jiná, jednoduše (jedním kliknutím) omezovač vypnu. Vysoká rychlost v obcích je nebezpečná, mnoho chodců to odneslo těžkým zraněním, bohužel někdy i smrtelným. I kdyby to zachránilo život jedinému dítěti, které jde ze školy, má to smysl.

     Vloženo 25.6.2019 22:00:30

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace