Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Sociální sítě

  Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

  Přednáška.

 • Zdravotní pojišťovna MV ČR

  Úterý 12.11 13:00 až 16:00 - Milevsko, KD

  Mobilní pracoviště.

Zobrazit všechny události
 

Rekord! Neuvěřitelná účast na Hrejkovické dvacítce

HREJKOVICE - Kdo si dnes naplánoval, že na trasu jubilejní třicáté Hrejkovické dvacítky vyrazí kolem osmé ráno, měl smůlu. Skoro hodinku si postál ve frontě nadšenců s podobným nápadem, aby dostal pořadové číslo a mapku. Už to signalizovalo, že nádherný den s azurovou oblohou přiláká rekordní účast populárního pochodu. A stalo se!

Na trasu směrem do Jickovic a přes Vartu dolů k přehradní nádrži se vydalo rekordních 1130 oficiálních pochodníků, kteří se zaregistrovali. Ve skutečnosti jich ale bylo ještě víc. Odpoledne se totiž začali vracet do cíle v Hrejkovické hospodě lidé, kteří ráno nechtěli stát frontu, a tak vyrazili na novoroční vycházku jen tak, bez čísla. Za předchozích třicet let byl podle sdělení pořadatelů rekord v účasti kolem 850 lidí. 

Příroda popřála ideální počasí jubilejnímu ročníku pochodu, jehož tradici založili a udržují dodnes Kamarádi cest z Hrejkovic. Ráno se šlo po umrzlých cestách a odpoledního bláta už nebylo tolik. Snad dají pořadatelé vědět, kolik se na břehu proti hradu Zvíkov opeklo špekáčků, nastrouhalo křenu, vypilo piva, rumu a čaje z várnic. 

Všichni, kdo si v tuto chvíli masírují svaly francovkou, nelitují. Ti největší vytrvalci ještě budou tančit na country bále. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Milka Šimečková  | 

  Reagovat

   

  Letošní, jubilejní Hrejkovické dvacítky jsem se zúčastnila s partou koňáků a za všechny můžu upřímně poděkovat za perfektní organizaci, za trpělivost a za nádherné počasí, které jste si tam nahoře určitě domluvili. Příští rok se určitě opět zúčastníme, snad zase s koníkama. Ještě jednou velký DÍK. Milka Šimečková.

  Vloženo 21.1.2014 18:15:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace