sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

• Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

Pohádka.

Remízovému derby v Kovářově přihlížely tři stovky diváků

KOVÁŘOV – Sobotní šlágr 18. kola nejnižší krajské soutěže se hrál na hřišti prvního Kovářova, kam přijely k regionálnímu derby čtvrté Chyšky. Ty měly svému soupeři co vracet, protože na podzim doma podlehly Kovářovu 0:5 a na takovou dardu jejich fanoušci nejsou zvyklí. Oba týmy před zápasem dělily čtyři body a po sobotní bitvě, které přihlížely tři stovky diváků, zůstává odstup stejný, protože se fotbalisté Kovářova a Chyšek rozešli smírně. Do derby, kterému nechybělo nic, vstoupili lépe Chyšečtí a ve 26. minutě se tečovanou střelou Jana Málka ujali vedení – 0:1. Po změně stran ale hosté trochu zalezli a Kovářov se v 72. minutě dočkal vyrovnání, když propadl balon ve vápně k Luboši Holubovi mladšímu, a ten střelou na zadní tyč propálil chumel hráčů před sebou – 1:1.

Smolařem zápasu byl chyšecký útočník Jan Šimák, jenž mohl dvakrát přiblížit svůj tým k zisku tří bodů, ale v první půli orazítkoval břevno a ve druhé tyč. V příštím kole Chyšky doma hostí Hradiště a Kovářov jede do Mirotic, kde vyzve nováčka z Královy Lhoty.

TJ ZD Kovářov – FC Chyšky 1:1 (0:1). Branky: 72. Holub ml. – 26. J. Málek. Rozhodčí: Trkovský – Landík, Matyš. DFA: Pavel Pípal. ŽK: 3–0 (Vlna, Jarošík, L. Faukner). Přihlíželo 300 diváků.

Další zajímavosti z derby přineseme ve středečních novinách, kde nebudou chybět ani rozhovory s důležitými personami utkání – oběma brankáři. Jak domácí Vojtěch Baštýř, tak hostující Pavel Janouch podrželi své týmy klíčovými zákroky a přispěli ke konečné dělbě bodů. Jak viděli inkasované branky, dalo se jim zabránit? A jsou spokojeni s remízou? Čtěte Milevské noviny!