Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Rodáci Slabčic, Nemějic, Písecké Smolče a Březí se po deseti letech sešli

 Autor: Miroslav Pejčoch

    Autor: Miroslav Pejčoch

SLABČICE – V sobotu 11. srpna se ve Slabčicích na Písecku uskutečnilo setkání rodáků. Konalo se u příležitosti 120. výročí založení zdejších hasičských sborů. Oslava začala dopoledne mezigeneračním fotbalovým zápasem, ve kterém se utkali mladí proti starým. Ve 13 hodin se sloužila ve slabčickém kostele svatého Josefa mše a hlavní program byl zahájen ve 14 hodin představením a křtem publikace Aloise Sassmanna s názvem Slabčice. Poté došlo na vyznamenání věrných a zasloužilých hasičů a sbory všech čtyř obcí se průvodem přesunuly na hřbitov, kde u kříže položily věnce.

Na hřišti hasiči předvedli ukázky své techniky. Mezitím probíhala před obecním úřadem autogramiáda Aloise Sassmanna. Pro pět set přítomných rodáků měli pořadatelé připraveny řízky a k jídlu jim vyhrávala dechovka Vysočinka, která se po osmé hodině přesunula do sálu a akce pokračovala taneční zábavou.

Na další podrobnosti s oslavy se můžete těšit ve středu v Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Miroslav Zunt 1950 

  Reagovat

   

  Posílám doplňující informaci k rozhovoru o vyznamenaných hasičích.Zapomenuli jsme na pana Kunta Josefa z Písecké Smolče -86 let.Vyznamenání za něj převzal syn Stanislav Kunt.Děkuji.

  Vloženo 13.8.2018 02:03:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace