Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Rozezpívané Milevsko. Letos byla hostem Canzonetta z Budějovic

MILEVSKO - Pravděpodobně by se nenašlo druhé jihočeské město se stejným poměrem zpěváků a obyvatel. Na zhruba osm a půl tisícové Milevsko připadá hned pět pěveckých sborů, tři dětské, jeden smíšený dospělých a jeden chrámový. Pátek patřil v milevském domě kultury 40. ročníku koncertu dětských pěveckých sborů. Dopoledne zpívaly pro školy, večer pro rodiče a další příznivce sborového zpěvu, kteří jako už tradičně zaplnili velký sál. Milevské sbory také pokaždé zvou hosta a tím byl letos dětský pěvecký sbor Canzonetta z Českých Budějovic.

 

Do programu každoročního koncertu se každý sbor snaží přispět něčím novým a zajímavým. Milevský dětský sbor, jehož vedení převzala od dlouholeté sbormistryně Anděly Maršálkové odchovankyně sboru a učitelka milevské základní umělecké školy Gabriela Molová, na úvod připravil směs písniček z pohádek. Od muzikálu Ať žijí duchové, přes Dívku na koštěti až po sólo Ivánka z Mrazíka.

Také obě milevské základní školy mají své sbory, které s Milevským dětským sborem spolupracují a vychovávají mu ty nejlepší zpěváky. Na 1. základní škole vede sbor Hana Ctiborová a se svým sborem připravila lidové písně a několik kousků z oblíbeného repertoáru dvojice Uhlíř - Svěrák. Vycházející sboristky se přišly na závěr se sbormistryní rozloučit s květinami a dárkem, takže měl koncert malou slzavou vložku, která dojala i diváky.

Sbor 2. základní školy se Miroslavu Martínkovi rozrůstá, děti se představily pásmem Toulaví zpěváci od české autorské dvojice Šlitr - Suchý.

Pak už nastoupil Milevský dětský sbor, který Anděla Maršálková úplně neopustila, doprovázela ho na klavír. Vyvrcholením koncertu bylo vystoupení hostů z Českých Budějovic, sboru Canzonetta, který působí při Základní škole Bezdrevská. Milevskí sbormistryně Anděla Maršálková se léta přátelila s jeho zakladatelkou Annou Knotkovou, která bohužel před pěti lety předčasně zemřela. Sboru se pak ujala pedagožka budějovické konzervatoře Petra Nová, udržela jeho vynikající úroveň a dál ji rozvíjí.

Na závěr se na jeviště vtěsnal Milevský dětský sbor i s Canzonettou, aby zazpívaly společně a poté už na všechny sbormistry čekaly květiny a na všechny účinkující vřelý potlesk publika, které je v Milevsku sborovému zpěvu stále věrné.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace