pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

• Václav Neckář se skupinou Bacily

pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

S pěti inkasovanými góly se v divizi bodovat nedá

Autor: Pavel Pubal

MILEVSKO – V brankově nejbohatším utkání třetího divizního kola se střelci radovali hned osmkrát. Domácí vedli 2:0, Tachov ale brankou do šatny vyrovnal a po pauze rozhodl o svém vítězství. Na druhé domácí porážce v sezoně nic nezměnil ani Ondřej Kosobud, přestože poslal svůj tým v prvním utkání po dlouhodobém zranění do vedení 1:0.

Milevsko – Tachov 3:5 (2:2). Branky: 7. O. Kosobud, 30., 61. (z pen.) Komárek – 40. Sadílek, 45. Král, 75. Hudec, 77. vlastní, 85. Kovařík. ŽK: 3 – 6 (44., 46. Vakoč, 55. Fiala – 26. Veselý, 54. Ruda, 61. Hutta, 72. Tušl, 86. Hudec, 89. Šácha). ČK: 1 – 0 (46. Vakoč). Přihlíželo 80 diváků. Rozhodčí: Klupák – Kyncl, Krupka. Delegát: Adamec.

Milevsko: Horek – J. Kosobud, Fiala, Suchan, J. Málek – O. Kosobud, Barda – Kosík (81. Turek), Komárek, Dvořák (81. Vodňanský) – Vakoč.

Tachov: Hinterholzinger – Veselý (32. Ruda), Král, Tušl, Viterna – Habart, Hutta (76. Folejtar), Sadílek (62. Šácha), Stružka (48. Hudec) – Malý, Kovařík (87. Žemlička).

Josef Barda, trenér Milevska: Na domácím hřišti jsme měli uhrát samozřejmě alespoň bod. Je to pro mě zklamání. Utkání jsme měli rozehrané dobře, ale ještě do přestávky jsme náskok ztratili. Je to jen o zodpovědnosti těch hráčů, kteří za inkasované branky mohou. Můžeme trénovat co chceme, ale pokud nebudou kluci zodpovědní, tak můžeme jít hrát třeba kuličky, to už je jedno. Každý hráč má svého hráče, kterého prostě musí hlídat, jinak to nejde. Já jsem o poločasové přestávce poslal rozcvičovat Jakuba Vodňanského, že půjde za tři minuty místo Vakoče do hry. Ale pak se stalo, co se stalo. Musím se neustále opakovat, je to o zodpovědnosti hráčů. Bylo by to úplně o něčem jiném, kdyby šlo o nějaký faul ve vápně, který by třeba zabránil brance, ale takovýhle nesmysl na polovině hřiště, který nic neřeší.. Poté jsme v deseti lidech nemohli napadat a kombinovat, snažili jsme se hrát v bloku a čekat třeba na standardku. Tachov má v mužstvu kluky z Chrástu, který hrál loni výborný fotbal. Prostě jsou silní, proto jsme museli jen čekat. Zatím se nám bodovat nedaří, tak uvidíme, jestli něco nezískáme třeba na Doubravce.

Ve středečních Milevských novinách naleznete také rozhovor s navrátilcem Ondřejem Kosobudem, který se na hřišti představil po dlouhodobém zranění.