Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Sbory zpestřily jarní festival v Sezimově Ústí humorem

Pivo pro sbormistryni Jarmilu Hlubinkovou od jejího Nokturna.

Pivo pro sbormistryni Jarmilu Hlubinkovou od jejího Nokturna.

AKTUALIZOVÁNO - 13.4.2018 23:17

SEZIMOVO ÚSTÍ - Páteční večer v kulturním domě Spektrum v Sezimově Ústí patřil jarnímu festivalu sborového zpěvu. Ten pořádá domácí pěvecký sbor Nokturno už tradičně a zve na svůj koncert hosty. Letos tedy vystoupila nejmladší "přípravka" Nokturna - Koťata, pak Nokturňáček a samotné Nokturno, které sbormistryně Jarmila Hlubinková založila v roce 1983 jako ženský sbor a o deset let později se z něj stal sbor smíšený. Hostem byl letos soubor Kamínek z Kamenice nad Lipou se sbormistryní Ivanou Karašovou a Milevský smíšený sbor, jehož sbormistryní je Anděla Maršálková. Jak se ukázalo, trendem je nejen krásný zpěv, hledání zajímavého repertoáru různých žánrů, ale taky humorná překvapení, která baví publikum.

 

Diváky v sále rozesmálo finále programového bloku Nokturna, které končilo písničkou Píme pivo s bobkem - a také nalitím půllitru samotné sbormistryni. Nebo vsuvka s brouskem kosy Milevského smíšeného sboru v lidové O Čelče je lóka. Roztomilé bylo zvonkové finále Koťat. O kvalitní pěvecké výkony ale také rozhodně nebyla nouze. Například hit Pátá, známý v podání Heleny Vondráčkové, předvedl bravurně Nokturňáček.

Hostitelský soubor Nokturno letos slaví 35. narozeniny celou šňůrou akcí. Jarní festival v Sezimově Ústí byl jednou z nich. Kamínek z Kamenice nad Lipou zde hostoval poprvé, jde o poměrně mladý sbor, který zpívá od roku 2015. V jeho podání zazněly oblíbené sborové hity jako Jede sedlák do mlejna nebo Youngovo Alleluia.

Milevský smíšený sbor na Jarním festivalu vystupoval v roce 2006 a tentokrát přátelsky zaskočil a vypomohl v nouzi, když sbormistryni Jarmile Hlubinkové na poslední chvíli odřekl sbor z Loun. "Možná jste něco z dnešních skladeb už od nás tenkrát v roce 2006 slyšeli. Ale to už jste stejně zapomněli," mávla rukou sbormistryně Anděla Maršálková a milevský sbor se dal do zpěvu. Přispěl perfektním výkonem, například spirituálem Já se těším do nebe. Ale taky humorem a několika pěveckými a nástrojovými sóly.

Pak už nastoupily všechny účinkující sbory ke společnému závěru. Ve středečním Táborsku si přečtete další informace. Třeba jak dlouho a proč se vlastně sbormistryně sborům věnují. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace