Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Rendez-vous předvánoční

    středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

    Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

  • Česko zpívá koledy

    středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Školní divadélko milevské 2. ZŠ okouzlilo diváky další premiérou

 Autor: L. Kolářová

    Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Ve čtvrtek vpodvečer se přišli rodiče, prarodiče, učitelé a další příznivci podívat do Domu kultury v Milevsku na letošní premiéru školního Divadélka bez opony. Na 2. základní škole v Milevsku s dětmi učitel Miroslav Martínek hraje divadlo už osm let. Letos nastudovali představení pohádky Čarodějná země Oz na motivy knihy L. F. Bauma. Děti diváky v sále hrou s písničkami okouzlily a pobavily. Na děkovačku se musely vrátit.

 

Učitel Miroslav Martínek Čarodějnou zemi Oz slyšel jako rozhlasovou hru. Pak v táborské knihovně sehnal text a připsal i role, aby se uplatnilo všech 16 dětí ze souboru. Natočil s dětmi podklad pro písničky. A od rodičů, babiček i kolegů se i se svými herci dočkal dlouhého potlesku, dokonce skandování: "Martínek! Martínek!" Režisér převzal i kytičku.

V Milevských novinách se k představení vrátíme - kdo a jak představení vybírá, kdo v něm hraje, jak se premiéra oslaví...

Milevská sídlištní škola dnes vernisáží v domě kultury otevřela i pozoruhodnou výstavu výtvarných prací žáků, k níž přispěli i někteří učitelé. Tak třeba ředitel Michal Divíšek, jinak učitel matematiky, prý svůj výkres tvořil dva dny... Ale o výstavě zas zítra.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace