banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Sobotní loučovická tragédie má další oběť

Osudná řeka... , Autor: ZZS

Osudná řeka...     Autor: ZZS

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V úterý 20. srpna v českobudějovické nemocnici zemřel muž, který se vydal na pomoc otci se synem, kteří se v sobotu 17. srpna při koupání dostali do válce u loučovického jezu. Sobotní loučovická tragédie si tak vyžádala už třetí oběť.

Na loučovický jez se v horkém odpoledni šli vykoupat otec se synem, oba z Loučovic. Podcenili však sílu proudu, který je strhl do válce pod jezem. Pokoušeli se jim pomoci vodáci i další lidé, ale nepodařilo se jim to. Naopak další muž, který do vody skočil, aby pomohl tonoucím, se chytil do válce také. "Tahali jsme ho z vody, nemohli jsme mu pomoci, někde tam byli zaklíněni," popsal svědek události.

Z vody vytáhli trojici vytáhli až hasiči, kteří je předali záchranářům. Ti však už dvěma mužům, které strhl proud ze začátku, nedokázali pomoci. "Resuscitovali jsme tři osoby, bohužel jen jednu úspěšně," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Zachráněného muže vrtulník přepravil v kritickém stavu na ARO budějovické nemocnice. Tam však v úterý 20. srpna, bohužel zemřel.

Místo, kde se tragédie stala, by nadále mělo být pro koupání uzavřeno. Tragédie na horní Vltavě není letos první. Ta předchozí se však stala při červnových povodních. Záchranáři tehdy zasahovali v Herbertově, kde se na řeku vydala pětice opilých lidí v raftu. Na břeh dostali tři, zbylí dva se utopili.

Jiří Řeháček, Ivo Bukač

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace