banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Soud zakázal otevření turistické trasy na Modrý sloup

 Autor: KCT

    Autor: KCT

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajský soud v Českých Budějovicích v úterý 9. července rozhodl, že šumavská turistická trasa pro pěší na Modrý sloup poblíž Modravy na Klatovsku v letošním roce nebude otevřena. Jedním z důvodů je podle soudu možné ohrožení populace vzácného tetřeva hlušce. Trasa na hraniční přechod s Německem měla zahájit provoz 15. července.

Žalobu, kterou na otevření stezky podal Okrašlovací spolek Zdíkovska a Česká společnost ornitologická, může zvrátit jen podání kasační stížnosti některým z účastníků řízení. Mezi ty však nepatří Správa NP ani CHKO Šumava. Rozhodnutí soudu by tak mohlo zpochybnit např. ministerstvo životního prostředí, Klub českých turistů či obec Modrava.

Otevření stezky na Modrý sloup mělo být jednou z hlavních událostí letošní sezony na Šumavě. O její zpřístupnění usilovaly NP Šumava i německý národní park Bavorský les. Kladný postoj k otevření stezky vyjádřily i obce z české a německé strany Šumavy.

Marek Zouzalík

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace