banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Noční prohlídka města Vimperk

  středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

  Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

 • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

  středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Soutěž ve vyprošťování zpestří Fantom a program pro diváky

Ilustrační foto , Autor: K. Snížek

Ilustrační foto     Autor: K. Snížek

MILEVSKO - Na parkovišti u letního stadionu se v sobotu 18. dubna odehraje páté mistrovství ČR ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Přijede 13 soutěžních týmů z celé republiky. Na místě bude i bohatý doprovodný program. Jak prozradil hlavní organizátor Marek Toman z místní záchranářské skupiny Racing rescue, ten začne už den před samotnou soutěží.

 

V pátek 17. dubna v 17 hodin proběhne na parkovišti exhibiční soutěž dětských týmů v požárním útoku. O vítězství se utkají malí hasiči z Dobrošova a Hrejkovic. V 18 hodin tu začne volně přístupný koncert kapely Fantom. Ve 20 hodin proběhne simulace práce složek integrovaného záchranného systému při hromadné dopravní nehodě dvou aut a cyklisty. Diváci budou moci sledovat v akci záchranáře a hasiče. Během celého odpoledne a večera se budou sjíždět soutěžící, pro které v sobotu 18. dubna v 9.30 vypukne samotný šampionát ve vyprošťování. Soutěžit budou čtyřčlenné týmy, rozhodčí hodnotí techniku a taktiku řešení zadané situace a poskytnutí předlékařské péče.

Jihočeští dobrovolní hasiči zatím na předchozích ročnících nikdy svůj tým neměli. Tentokrát se kromě týmu pořádající organizace Racing rescue ohlásilo i družstvo Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Písku. Budou tedy hned dvě jihočeská želízka v ohni.

Soutěžní klání přijede moderovat Bára Tlučhořová z Rádia Kiss Jižní Čechy. Pojišťovna Generali bude na místě předvádět unikátní otočný simulátor dopravní nehody, proběhne workshop na téma Účastník dopravní nehody, na kterém lektor názorně seznámí se správným chováním při dopravní nehodě a poskytnutím první pomoci. Připraveny budou i soutěže pro děti včetně silového víceboje ve stylu soutěže Železný hasič. A soutěžit se bude i v třídění odpadu.

Nejmenší mohou celý den dovádět ve skákacím hradu zdarma.

 

-lk-

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana Svobodová 

  Reagovat

   

  Pojišťovna Generali se píše s jedním L ;)

  Vloženo 16.4.2015 19:57:19

  • webmaster 

   Reagovat

    

   Děkujeme za upozornění. Opraveno. Za chybičku se omlouváme

   Vloženo 17.4.2015 09:34:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace