Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Příběh projektu - kasárna

    Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

    Beseda s architektem.

  • České tajemno

    Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

    Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Sto let od dostavby židovské synagogy v Milevsku oslaví koncert

MILEVSKO - Letos uplyne sto let od doby, kdy byla dostavěna nová synagoga v Sokolovské ulici. Na začátku minulého století žilo v Milevsku něco přes stovku židů. Stará synagoga již nestačila. Byla na Husově náměstí v domě č. 387 u podchodu k dnešnímu vietnamskému obchodnímu domu XKV v ulici Pod Farou. V podchodu je ještě vidět ve zdi kruž jejího zazděného okna.

 

Stavba nové synagogy probíhala v době první světové války od roku 1914 do roku 1919. Město Milevsko si tuto významnou stavbu připomene 12. října v 16 hodin vzpomínkou na historii židovské obce, která zanikla vyvražděním jejích příslušníků německými nacisty za druhé světové války. O historii židů v Milevsku více při této příležitosti řekne Vladimír Šindelář, ředitel Milevského muzea, a historička Karlovy univerzity Ivana Ebelová.

Na závěr této vzpomínky v synagoze s programem pro tuto příležitost vystoupí Milevský smíšený sbor za řízení sbormistryně Anděly Maršálkové a jako host pěvecký sbor Nokturno ze Sezimova Ústí, řízený sbormistryní Jarmilou Hlubinkovou.

Přijďte s námi zavzpomínat v sobotu 12. října do synagogy na bývalé obyvatele Milevska, jejichž jména stojí na pamětní desce umístěné v budově synagogy. Nabízíme i pěkný kulturní zážitek při vystoupení obou pěveckých sborů.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace