banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Strakoničtí policisté vytáhli tonoucího muže, který skočil do řeky

STRAKONICE – Zachránili život. Strakoničtí policisté Ondřej Vít a Marek Heberlein zachránili v pondělí 14. května život 56letému muži, který chtěl spáchat sebevraždu skokem do řeky. Svůj úmysl oznámil na linku 158.

Operační důstojník okamžitě vyslal policejní hlídku k řece Otavě. Ta muže uviděla, jak sedí u řeky přímo nad jezem Na Křemelce. „Poté, co se hlídka k muži přiblížila, skočil do vody a začal plavat přímo pod nebezpečný jez, který si v minulých letech vyžádal již několik životů. Policisté neváhali a skočili za mužem do vody," přiblížila strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Muž v těsné blízkosti jezu přestal plavat a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Policisté se k němu přiblížili, vytáhli mu hlavu nad hladinu a zamířili s ním ke břehu. „Záchranu ztěžovala studená voda, mokré oblečení, hloubka pod jezem a nebezpečí spodních proudů," zdůraznila policejní mluvčí.

Policistům se podařilo muže vytáhnout na břeh, kde zprvu nejevil žádnou aktivitu, zkontrolovali tedy důležité životní funkce. Po chvíli muž otevřel oči a začal s hlídkou komunikovat. „Včasná pomoc policistů zachránila muži život. Vzhledem k tomu, že byl pod vlivem alkoholu, byl převezen na protialkoholní stanici a následně předán do rukou zdravotníků," dodala Jaromíra Nováková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace