Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Strakoničtí policisté vytáhli tonoucího muže, který skočil do řeky

STRAKONICE – Zachránili život. Strakoničtí policisté Ondřej Vít a Marek Heberlein zachránili v pondělí 14. května život 56letému muži, který chtěl spáchat sebevraždu skokem do řeky. Svůj úmysl oznámil na linku 158.

Operační důstojník okamžitě vyslal policejní hlídku k řece Otavě. Ta muže uviděla, jak sedí u řeky přímo nad jezem Na Křemelce. „Poté, co se hlídka k muži přiblížila, skočil do vody a začal plavat přímo pod nebezpečný jez, který si v minulých letech vyžádal již několik životů. Policisté neváhali a skočili za mužem do vody," přiblížila strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Muž v těsné blízkosti jezu přestal plavat a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Policisté se k němu přiblížili, vytáhli mu hlavu nad hladinu a zamířili s ním ke břehu. „Záchranu ztěžovala studená voda, mokré oblečení, hloubka pod jezem a nebezpečí spodních proudů," zdůraznila policejní mluvčí.

Policistům se podařilo muže vytáhnout na břeh, kde zprvu nejevil žádnou aktivitu, zkontrolovali tedy důležité životní funkce. Po chvíli muž otevřel oči a začal s hlídkou komunikovat. „Včasná pomoc policistů zachránila muži život. Vzhledem k tomu, že byl pod vlivem alkoholu, byl převezen na protialkoholní stanici a následně předán do rukou zdravotníků," dodala Jaromíra Nováková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace