banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Svobodní v Milevsku ohlásili vystoupení z koalice a Miroslav Doubek z rady města

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

MILEVSKO - Dramatickou tečku měl závěr dnešního zasedání milevských zastupitelů. Pro někoho překvapivou, pro jiné očekávanou. Radní Miroslav Doubek a zastupitel Miroslav Machart oznámili, že k 20. únoru vystoupí z koalice, která se po volbách na podzim 2014 dohodla na spolupráci. Když letos v únoru z koalice vystoupilo hnutí ANO, mohlo to vypadat úsměvně. Mělo totiž jen jednoho zastupitele. Po další destrukci milevské koalice už ale může mnohým úsměv tuhnout. V koalici zbyde pět Jihočechů 2012, tři sociální demokraté a tři zástupci TOP 09. Celkem 11 lidí, což je nejtěsnější většina v 21 členném zastupitelstvu. Cokoliv tedy bude nyní koalice moci prosadit pouze při stoprocentní účasti na zastupitelstvu, nikdo nesmí chybět.Jinak bude milevská vláda odkázána na milost a nemilost opozičních zastupitelů. Nebo různá zákulisní vyjednávání. Ohlášeným odchodem Svobodných z koalice tak končí klidné časy.

 

Radní Miroslav Doubek ve svém vystoupení připustil, že se nerad vzdá práce koalici i v radě města, která ho zajímala. Vyjádřil se, že možná si tímto krokem i zničil svou politickou kariéru. Pokud chce ale zůstat věrný programovému prohlášení, které koalice na startu své spolupráce přijala a chodit po městě zpříma, nemůže prý dál asistovat u posledních kroků, kdy se radikálně omezily investice a město preferuje spotřebu. "Nemám jinou možnost, jak se proti tomuto trendu vymezit," řekl Doubek.

Zastupitelstvo dnes pominulo nesouhlas finančního výboru s návrhem rozpočtu na rok 2017, nepřijalo pozměňovací návrh dvou zastupitelů Svobodných, který se týkal ceny vodného a stočného. Navrhovali, aby město buď všechny peníze, vybrané od občanů, investovalo do oprav a rozvoje vodohospodářského majetku, nebo aby zlevnilo vodné, pokud investovat do majetku nehodlá. To zastupitelé přehlasovali, schválili zvýšení ceny vodného a stočného o 2,67 korun na kubík a z vybrané částky 7,5 milionu pak 3,5 milionu poputuje do jiných oblastí než zpět do vodního hospodářství.  

Rozpočet byl schválen jako opticky plusový - s příjmy 165 milionů a výdaji 164 milionů, ovšem po započetní splátek dluhů ve výši 6 milionů je de facto deficitní a musí se sanovat z peněz na účtech města. 

Zástupci strany Svobodní se blíž ke svému rozhodnutí vyjádří v příštích Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 156 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 8 10  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nejotřesnější radnice v celém okrese. Jo, vlastně až za tou píseckou.

  Vloženo 22.1.2017 21:07:46

 • Milevšťák 

  Reagovat

   

  Urážejte Doubka jak chcete,
  ale nezapomeňte, že je první porevoluční politik v Milevsku,
  který než aby porušil své slovo a předvolební sliby,
  raději odešel z funkce než aby byl přehlasováván a donucen jinak konat.

  Vloženo 1.1.2017 18:52:58

 • smutná sranda 

  Reagovat

   

  Tak tady čtu divadlo kolem odstoupení Doubka.Pobavil mě text pohoršující se,že Doubkovi starosta nesplnil finanční požadavky(co navíc mají ostatní radní za své gesce?),ba dokonce poslušnost úředníků.Já tyto nářky považuji za drzost.Odměny za obsazené židle jsou velké a odborné útvary nemohou bezhlavě poslouchat amatéra bez znalostí a zkušeností.Ty jsou od odborné práce.Tak jako nechci aby mne místo lékaře operoval vrátný,tak nechci aby i s mými penězi nakládal bez korekcí amatér.
  Přes mé výhrady k její činnosti děkuji radě,že už netrpí nesoudné a nekompetentní působení tohoto radního.Bez něj bude rada funkční a za míň.A třeba se i dočkáme u rekonstruovaných ulic za velké miliony i zvýšení komfortu pro lidi se zvážením,že je jiná doba než byla tehdy když ulice vznikala a v Milevsku bylo pár aut(Jeřábkova.ul.).

  Vloženo 20.12.2016 10:35:20

  • rodina 

   Reagovat

    

   Ale vždyť v Jeřábkovce nebydlí nikdo z rodiny.A na kole tam projede.A byly tam kamerové zkoušky.To jsou milevské paradoxy.

   Vloženo 20.12.2016 22:22:51

 • Odvolat celou rada a převolit 

  Reagovat

   

  Docela mě ještě zajímá názor Svobodných a pana Doubka, který je slíben MN na středu. Třeba se dozvíme více pádných argumentů a bude poodhaleno zákulisí spolku zvaného koalice JIHOČECHŮ, ČSSD, TOP 09 A SVOBODNÍ v Milevsku a jak je to s plněním slibů této koalice. Jen si pamatuji, že pan Kaleja navrhoval prověřit MN, jak je v koaličním progaramu. Jak dopadl, mohou se všichni podívat a to není jediný případ. Většina jeho návrhů byla v souladu s programovým prohlášením koalice. Na to proč neprošel ani jeden na to se zeptejte jednotlivých členů koalice. Proč hlasují proti svému programu. Trochu to připomíná Kocourkova, ale to je jedno. Chváli už bylo dost.

  Vloženo 19.12.2016 11:10:29

  • Odvolat celou radu a převolit 

   Reagovat

    

   oprava : navrhoval prověřít MP.

   Vloženo 19.12.2016 11:11:44

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   ... maškary, Krapampus, Posvícení, všude Fantom ... tady máte a kušujte. Zaměstnanost, rozvoj regionu, nové pracovní příležitosti .... s tím nám dejte pokoj. Smutný stav věcí ...

   Vloženo 20.12.2016 10:05:15

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    proč ne, hráli na předvolební agitaci Radostovi , budou hrát zas.......

    Vloženo 20.12.2016 13:12:26

    • Fantom 

     Reagovat

      

     Holt muzikanti drží pospolu.Buďme rádi,že tu máme vcelku dobrou skupinu. Jinak je to bída.Dobré maškary (organizátoři se ale nesmí pouštět do něčeho jiného,nemají na to,hlavně šéf spolku),solidní muzeum,Galerie M a už mě nic nenapadá.Skomírající dům kultury by potřeboval nového vedoucího,tenhle byl evidentní omyl.Měl by řešt kulturu a ne boje kolem restaurace a přerodu funkčního baru na sklad masek.

     Vloženo 20.12.2016 14:53:43

 • Odvolat celou radu a převolit 

  Reagovat

   

  nebo nové volby. To je čisté řešení. Tohle vedení města je ztráta dalších dvou let.

  Vloženo 19.12.2016 11:00:59

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 8 10  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace