banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Slavnosti dřeva

  sobota 15.6 10:00 - Lipno nad Vltavou, Stezka korunami stromů Lipno

  Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, zábava pro děti s lišákem Foxem a program pro celou rodinu. A pozor, letos se koná historicky největší setkání osob s ptačím příjmením na vrcholu Stezky korunami stromů. Každý návštěvník s ptačím příjmením má vstup na Stezku ZDARMA.

 • Jahodobraní

  sobota 15.6 13:00 - Dolní Pěna, v centru obce u dětského hřiště

  Odpoledne proběhnou soutěže v pojídání jahodových knedlíků a jahodového koláče bez pomoci rukou. Pro děti skákací hrad.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Táborského lékaře, který vraždil, dnes pražský soud pustil po jedenácti letech na svobodu. Státní zástupce byl proti

PRAHA - Obvodní soud pro Prahu 6 dnes rozhodl podmínečně propustit z vězení lékaře Vladimíra Mikuše, který si odpykává 14 letý trest za vraždu své milenky Marcely Sekáčové. Ve vězení už strávil téměř jedenáct let, o podmínečné propuštění žádal už dříve, ale to soud jeho žádost zamítl s tím, že ještě nebyla splněna výchovná úloha trestu. Dnes soudkyně přihlédla ke kladným posudkům odborníků i z věznice a při nastavení nejvyšší podmínečné sedmileté doby s propuštěním souhlasila. Jenže státní zástupce na místě podal proti verdiktu stížnost, takže bývalý lékař z Tábora místo na svobodu odešel zpět do věznice.

Tam musí čekat na rozhodnutí o stížnosti. 

Vladimír Mikuš v roce 2007 svou milenku zabil a vhodil v truhle do Orlické přehrady. Podezřelý byl od začátku, avšak dokud nebylo nalezeno tělo, nemohl být souzen pro vraždu. Byl odsouzen na šest let za ublížení na zdraví s následkem smrti. Proti šestiletému trestu se odvolal. Čtyři dny před konáním odvolacího líčení se však tělo na přehradě vynořilo a soud měl důkaz vraždy. Poté byl odsouzen na čtrnáct let do vězení. 

Mikuš ve vězení vystudoval teologickou fakultu a po návratu na svobodu chce pracovat v sociálních službách. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Poťěš pánbůh

  Vloženo 21.4.2018 20:39:57

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace