banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Běh městem

  středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

  25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

 • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

  středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

  Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Taky vám automat v nemocnici spolkl peníze a ještě vás prohnal?

PÍSEK - Středeční Písecké postřehy popsaly zkušenost čtenáře s automatem na výběr třicetikorunových poplatků v písecké nemocnici. Muž upozornil, že by nemocnice rozhodně měla něco dělat s automatem u pavilonu chirurgie.

Vhodil do něj 30 korun, ale nic se nedělo. Vzhledem k tomu, že automat je dlouhodobě poruchový, nevydá lístek nebo nevrací peníze, šel do nemocniční pokladny a žádal náhradní potvrzení o tom, že poplatek zaplatil. Tam ho odkázali na vrátnici, kde se prý musí učinit zápis o poruše do knihy- S knihou došel znovu na pokladnu a tam konečně dostal potvrzení o úhradě poplatku. „Vozil jsem v poslední době svoji ženu na převazy a pokaždé jsem u automatu viděl lidi, jak s ním zápasí. Jedna pacientka mi řekla, že to zlobilo už před rokem,“ popsal muž situaci. 

Šel si stěžovat na nefunkční automat k řediteli nemocnice. „Rád bych slyšel, proč po dobu, kdy není automat funkční, nemůže nemocnice řešit situaci výběrem „julínkovného“ přímo v ordinaci. Ředitel nebyl přítomen a moji stížnost přijala inženýrka Krákorová, která mi jen asertivně vysvětlovala, proč to nelze,“ popisoval muž dál. Prý se dá použít druhý automat u vchodu do nemocnice. „To mi připadá absurdní. Řekl bych, že automat se nachází záměrně poblíž chirurgie a ortopedie, kam chodí hlavně hůř pohybliví pacienti. Nevím, jestli to není výsměch, doporučovat jim, aby si skočili nějakých pár set metrů k automatu u vstupu do nemocnice. Konkrétně u ortopedie a chirurgie provádí příjem pacientů sestra v kukani, proč by nemohla i vybírat poplatky?,“ kroutí muž hlavou. Nakonec zjistil, že automat tentokrát trucoval jen napůl. Drobné nebral, byl ochoten polykat pouze papírové peníze. Jindy prý stávkuje na sto procent.  
Řešením tohoto problému vyčerpal téměř půlhodinu, kterou lze strávit s autem v nemocničním areálu bezplatně. „Chyběla mi přesně minuta, když jsem projel přes závoru ven. Zeptal jsem se ve vrátnici, jestli by se bralo v úvahu, že trávím čas v nemocnici běháním kolem problémového automatu, dozvěděl jsem se, že volný parkovací čas o to prodloužit nelze. Jakmile bych překročil půlhodinu, musel bych už platit,“ uzavřel.
A proč manžel pacientky přišel do redakce? Chtěl vyzvat další pacienty, kteří mají stejnou zkušenost, aby se ozvali. Jestliže problém trvá už tak dlouho a nic se neděje, má muž dojem, že musí být pacientů větší síla, aby se ledy pohnuly. A pokračování?

Rozhodně dosáhl toho, že se něco začalo dít. Dnešního dne - tedy ve čtvrtek 5. září - byly automaty  na výběr poplatků opatřeny upozorněním, aby do nich lidé vhazovali jen bankovky nebo padesátikoruny. Ve čtyři odpoledne už byly tyto cedulky z automatů pryč. Pracovníci bezpečnostní agentury ve vrátnici uvedli, že automat u chirurgického pavilonu byl zcela vyřazen z provozu. Bohužel oznámení o tom na něm schází. Automat u vchodu do nemocnice byl údajně opraven a přijímá veškeré povolené mince a bankovky.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • pája  | 

  Reagovat

   

  jako by to nemohli vybírat v ordinaci jako je to u obvodáků ale to by sestry na chirur a ortopedii museli začítat něco dělat jezdím tam půl roku na převaz atd a na chirur je to teda otřes hlavně že jich je tam dost těch nádher!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Vloženo 5.9.2013 22:51:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace