Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Tento týden začíná oficiální sezona výlovů

 Autor: Archiv

    Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Oficiální zahájení výlovů bude na největším českém rybníku Rožmberk, a to ve dnech 11. až 13. října. Slavnostní výlov Rožmberku je vždy obrovskou rybářskou událostí, a to nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny, kdo mají rádi romantiku podzimních výlovů a třeboňské krajiny. Rybáři opět slibují nejen krásné zážitky, ale také rybí pochoutky. Výlov rybníku začíná v sedm ráno.

Od pátku do neděle se milovníci výlovů a rybích pochoutek mohou těšit na oficiální zahájení výlovové sezony na 647 hektarech vodní plochy. Je pravda, že už některé, menší rybníky, si už své výlovy odbyly, například na Strakonicku minulý čtvrtek 3. října to bylo na rybnících Zázvěřovský, Kořenský, Medvědnice, v sobotu 5. října pak rybník Blatský a Řepický dolní rybník se bude lovit v pondělí 14. října. Ale skutečná sezona jihočeských výlovů začíná až tady v Třeboni. Loni na hráz rybníku přijelo, podle odhadu Rybářství Třeboň, kolem čtyřiceti tisíc návštěvníků. 

Pro motoristy, návštěvníky výlovu, jsme přiložili i mapu parkování. Příjezd k výlovu označen modře, odjezd zeleně, parkoviště je červené. Parkování je i letos bezplatné.
Na sobotu 12. října se ještě na výlov chystá na Strakonicku rybník Pustý. Další je pak na rybníku Blatec, nedaleko Dívčic, a to v pondělí 14. října. V úterý 15. října se bude lovit rybník Špačkov u Staňkova, v sobotu 19. října potom Sedlo. Na Horusický u Veselí nad Lužnicí přijde řada od pondělí 21. do čtvrtka 24. října. Výlov Spolského rybníka u Libína bude probíhat od středy 23. do čtvrtka 24. října a v sobotu 26. října to budou na Strakonicku Smiradice a V Jamách. Velkou událostí bude 28. října, protože je připravený výlov rybníka Bezdrev, který je spojen s Jihočeskými rybářskými slavnostmi Rybářství Hluboká. V říjnu ještě výlov zahájí rybník Dvořiště v Dolních Slověnicích, a to od 29. října do 1. listopadu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace