Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

TOP 09 představila svou VIZI 2030

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pondělí do Jihočeského kraje dorazila roadshow VIZE 2030, a to dopravním prostředkem budoucnosti, elektromobilem značky Tesla. A bylo opravdu s kým diskutovat. Prostory českobudějovické Galerie Mariánská byly doslova napěchované posluchači. Přijel předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, nechyběli krajští i budějovičtí zastupitelé za tuto stranu.

 

Chceme o naší Vizi diskutovat nejen s členy a podporovateli, ale také s ostatními občany, kteří podporují nepopulistickou a odpovědnou politiku,“ představil cíle roadshow předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Právě otázka rostoucí vlny populismu je klíčová i pro člena českobudějovické komise pro architekturu a územní rozvoj Tomáše Trantinu. „Populismus se šíří jako vlna tsunami. Z extrémistických a antisystémových stran se dnes přelila i do stran se zavedenou politickou tváří. Vážím si proto TOP 09, že na tuto populistickou vlnu nenaskakuje,“ oceňuje Tomáš Trantina.

 

Je evidentní, že naše strana má nejen voliče, jakkoli mnozí političtí rivalové tvrdí pravý opak, ale že jsou to navíc voliči skuteční, kteří neváhají se do diskuze osobně zapojit a nejsou to jen virtuální voliči komentující příspěvky pod články,“ pochvaloval si účast jihočeský poslanec Zdeněk Bezecný. Podle krajského předsedy a budějovického a krajského zastupitele Tomáše Bouzka navíc publikum kladlo fundované dotazy. „Celkově se podařilo vytvořit velmi přátelskou atmosféru,“ dodává Tomáš Bouzek.

 

TOP 09 ve své VIZI 2030 nabízí střednědobý plán. „Každý člověk plánuje svůj život na období delší než čtyři roky volebního období. Debata o vzdálenější budoucnosti naší země je velmi důležitá, protože mnoho kroků musíme začít už dnes,“ řekl Miroslav Kalousek.

Recepty se týkají osmi základních oblastí života naší země. Najdeme tu představy o moderním státě, zodpovědném hospodaření, řeší se bezpečnostní problematika nebo například systémové změny ve školství, zdravotnictví či sociální oblasti.

Pro krajského místopředsedu, krajského zastupitele a ředitele ZŠ a MŠ Malšice Pavla Klímu je zvlášť zásadním tématem školství. „Školství chybí vize dlouhodobě, nápady se vysloveně plácají nesystémově, ad hoc, a tak už dokonce můžeme jen těžko mluvit o školském systému. Naší straně ale školská „vize“ nechybí,“ oceňuje Pavel Klíma.

Člen krajského výboru Vladimír Skotnica si naopak všímá rozvoje dopravní infrastruktury. „Vize představuje plán výstavby vysokorychlostní železnice. Ta by měla vzniknout vedle současné nízkorychlostní, nikoli ji nahradit. Je totiž zřejmé, že už nyní se dostáváme na samou hranici kapacity současné sítě, a to v rámci budoucích plánů by mělo dojít k přesunu velké části nákladní dopravy ze silnic právě na koleje,“ uvedl Vladimír Skotnica.

VIZE 2030 obsahuje základní myšlenky, které se pak částečně promítnou do volebního programu. Jen tak lze dělat promyšlenou a smysluplnou politiku. Není možné dělat úspěšnou politiku bez vizí. Proto jsem rád, že ji TOP 09 představila veřejnosti jako první,“ přidává se krajský místopředseda, místostarosta Písku a krajský zastupitel Josef Knot.

 

Ostatní politické strany zjistily, že mít VIZE se vyplácí, a tak podle našeho krumlovského radního Martina Lobíka TOP 09 následují. „Dnes se s vizemi doslova roztrhl pytel. Vůbec mi ale nevadí, že nás ostatní strany kopírují. České politice totiž prospěje, pokud v ní opět půjde o souboj vizí a nikoli kampaňových hesel,“ je přesvědčený Martin Lobík.

Podle člena českobudějovické dopravní komise za TOP 09 Václava Kasky jsou podobné vize nezbytným předpokladem dalšího vývoje naší země. „Naše společnost stagnuje. Současná vláda hasí jen aktuální problémy a chybí jí střednědobé a dlouhodobé koncepce. TOP 09 by proto měla být jako štika ve stojatém politickém rybníce a rozhýbat diskuzi o důležitých otázkách, jako je další rozvoj dopravní infrastruktury, důchodová reforma a podobně,“ je přesvědčený Václav Kaska. A člen krajského výboru Oldřich Souček dodává: "Štika je ale prémiová ryba a každý ji chce ulovit. Musíme být proto velmi obezřetní.“

 

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Galielo Galilei 

  Reagovat

   

  Jsem rád za pana Kalouska. Ano má spoustu nešvarů, ale bohužel je většina této republiky tupá. Jsem pro západní směr a EU. Stop imigrantům? Dobře, tím pádem ať odejdou z naší republiky i např. všichni pracující slováci apod. Nedávno jsem byl v UK a obsluhovala mě velice milá muslimská ( až po oči zahalená slečna ). V demokratické zemi je to naprosto běžné a nikdo to neřeší. ČR = národ rasistů. Ano, také zde nechci teroristy. Ale průměrný čech je blb. Stačí, když si večer otevře lahváče u telky a věří všemu. Mám rád mnoho Mohamedů - slušných lidi. Češi styďte se. A závěrem - na žádný Váš příspěvek nereaguji, jelikož blbcům zpravidla ne odpovídám ani v běžném životě.Have a nice day.

  Vloženo 13.3.2018 01:33:07

 • ZLOCINCI u TOP09 patri do krimu 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 16.3.2017 13:05:01

 • nachmüller 

  Reagovat

   

  Tele-vize TOP09 už mám plné zuby. Listopad nelistopad, všude pořád stejná parta soudruhů a svazáků. My se snad těch komunistických šíbrů nikdy nezbavíme.

  Vloženo 16.3.2017 09:48:24

  • Otazka 

   Reagovat

    

   Zni co jste pro to udelal, aby to bylo jinak?

   Vloženo 16.3.2017 10:16:38

 • Mít vizi 

  Reagovat

   

  jak ožebračovat tento národ a sám bohatnout. To je dobrá vize, ale jak pro koho.

  Vloženo 16.3.2017 08:47:46

 • Kalousek, Číro, Laudát 

  Reagovat

   

  a mnoho dalších ožebračili tento národ. Jejich plky, sliby a především to co předvádí Kalousek ve sněmovně je do nebe volající. To není pravicová strana, to je strana vyžírků a drben.

  Vloženo 16.3.2017 08:46:31

  • Bureš 

   Reagovat

    

   Všichni dohromady nezvládly to, co zvládne mistr Bureš. Je to prostě borec :(
   Firmu Profrost Bureš založil v roce 2006, když do základního kapitálu vložil 1,6 milionu. O čtyři roky později ji prodal za 527 milionů korun, tedy za 330násobek, aniž by tato částka zdaleka odpovídala výši jejích aktiv. Společnost Afeed CZ zase prodal za 59 milionů korun, tedy za třicetinásobek základního jmění.
   Z toho nezaplatil ani kačku na daních a navíc si Agrofert snížil daňový základ. Klasický tunel jak z devadesátek. A 30% hlupáků ho stejně půjde volit. Tomu prostě nerozumím...

   Vloženo 16.3.2017 12:29:09

   • jan-dak 

    Reagovat

     

    Pokud Bureš lacino koupil a draho prdal, pořád ještě na Klému nemá. Ten to lidem rovnou, po komunisticku, ukrad´. To holt jsou komunisti, no.

    Vloženo 16.3.2017 18:16:22

   • No vidíš 

    Reagovat

     

    a dnes tato firma generuje každoročně 100 milionů čistého zisku. No nekup to za ty peníze. Kdo má vizi, tak ví co je dobré nakoupit za vyšší cenu. Topka má vizi akorát tak ožebračovat národ.

    Vloženo 17.3.2017 08:13:11

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     odkaz na zdroj?

     Vloženo 17.3.2017 09:44:28

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace