Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční koncert sborů

  Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

  Koncert dětských pěveckých sborů.

 • Anna K. - Akusticky 2019

  Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Trenér mládeže 2019 je znám. Je jím Jihočech David Vinš!

 Autor: www.dikytrenere.cz

    Autor: www.dikytrenere.cz

VIMPERK - Prestižní titul Trenér mládeže 2019 zná od neděle 3. listopadu svého majitele. Pyšní se jím hokejový trenér David Vinš z HC Vimperk, který má ve svém klubu na starost mladší žáky (hokejisté ročníků narození 2007, 2008) a druháky (2012 a 2013). Podařila se mu neskutečná věc! Ovládl jubilejní pátý ročník celostátní soutěže Díky, trenére!, do níž bylo nominováno na sedm stovek trenérů napříč všemi sporty. David Vinš se nejprve probojoval do nejlepší šestnáctky a úspěšný trénink před televizním štábem ho pak katapultoval do finále, v němž musel svá cvičení předvést odborné porotě. V ní například zasedli Marian Jelínek (hokejový trenér, sportovní psycholog), Zdeněk Vojta (odchovanec kladenského hokeje, pedagog, trenér a metodik pro trénování dětí a mládeže) nebo Natália Hejková (úspěšná trenérka basketbalu, několikanásobná vítězka Euroligy).

Jaký je to pocit, být nejlepším mládežnickým trenérem v České republice?

Myslím si, že mi to asi všechno dojde až později, čeho jsme dosáhli. Zatím je to čerstvé. Nejspíše se jedná o největší úspěch, vždyť jsem byl vyhlášen nejlepším mládežnickým trenérem v České republice napříč všemi sporty...

Co všechno jste ve finále se svými svěřenci museli předvést?
Nejprve jsme měli za úkol předvést před odbornou porotou osmiminutový trénink. Nechali ho vyloženě na nás, jestli předvedeme sportovní ukázku, nebo přichystáme nějakou show. Zvolili jsme hry, jaké máme v rámci rozcviček ve Vimperku. Po celou dobu jsem měl mikrofon, tak jsem porotě vysvětloval, že tohle není vůbec můj šálek kávy. Bylo to mimo led, a to nechci, aby měly děti v ruce hokejku, takže spíše preferujeme všestrannost – fotbal, plavání, tenis a další. Protože jsme však reprezentovali hokej, museli jsme něco ukázat. Vytvořili jsme osm stanovišť, kde byli moji svěřenci rozděleni na dvojice. Ukazovali práci s holí, obratnost a další věci z hokeje. Podařilo se nám probojovat do nejlepší čtyřky a já dostal za úkol si vylosovat děti od trenérů, pro které soutěž skončila. Získal jsem atleta, badmintonistu, baseballistu a fotbalistu. S nimi, aniž bychom se někdy v minulosti viděli, jsem absolvoval tři soutěže, které rozhodly o trenérovi mládeže za rok 2019.

Pokračování v Magazínu Jihočeských týdeníků, které vyjdou ve středu 6. listopadu...

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Hana Vinšová 

  Reagovat

   

  Davidovi se podařila neskutečná věc.Hokejem žije od mala,přeji mu hodně trenérských uspěchu.

  Vloženo 5.11.2019 20:07:53

 • Jarda 

  Reagovat

   

  Chtěl bych mu hodně poděkovat a poprat sílu do budoucna. Je to dobra zprava pro cely hokej, bez ohledu na úroveň soutěži a klubovou soutezivost.

  Vloženo 4.11.2019 23:01:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace