Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Turistický žebříček republiky: Praha, jižní Morava a jižní Čechy. Jezdí víc Číňanů než Slováků

JIŽNÍ ČECHY - Jako mimořádně úspěšnou hodnotí Jihočeský kraj turistickou sezonu ve 3. čtvrtletí tohoto roku. Přestože z hlediska počasí nemohla konkurovat té loňské, výsledky předčily očekávání. V jižních Čechách se ubytovalo 746 004 turistů a strávili tu v průměru dvě noci. Počet návštěvníků se proti loňsku zvýšil o více než devět procent. Neustálý růst návštěvnosti hromadných ubytovacích zařízení tak v Jihočeském kraji pokračuje a trvá již dva a půl roku, což je ve srovnání s ostatními kraji nejdéle. Počet hostů z ČR, kteří se v létě ubytovali v jihočeských zařízeních byl nejvyšší mezi kraji, počtem zahraničních návštěvníků kraj obsadil třetí místo.


Od počátku roku se v regionu ubytovalo 1,24 milionu hostů, o sedm procent více než loni. Jižní Čechy jsou po Praze a Jihomoravském kraji třetím nejnavštěvovanějším regionem v republice.
Ve skladbě zahraničních návštěvníků tvoří tradičně nejpočetnější skupinu hosté z Německa. Na druhém místě jsou hosté z Číny (stejně jako ve 3. čtvrtletí 2015), před třetími Slováky a čtvrtými Rakušany.

Návštěvníci z Tchaj-wanu a Jižní Koreji, kteří se v 1. a 2. čtvrtletí 2016 umísťovali na třetím a čtvrtém místě, v letní sezóně klesli na pátou a šestou příčku. Z hlediska počtu přenocování jsou mezi zahraniční klientelou na špici stejně jako ve skladbě hostů Němci a na druhém místě Nizozemci. Struktura i žebříček zemí podle počtu přenocování se odlišuje od struktury hostů vlivem rozdílné délky pobytu. Asijští hosté se v pobytových zařízeních ubytují zpravidla pouze na jednu noc - proto je jejich podíl ve struktuře podle přenocování nižší, a proto hosté z Japonska z první desítky zemí vypadli. Namísto nich se do první desítky podle počtu přenocování dostali hosté ze Spojeného království, kteří v kraji trávili podobně jako Němci téměř čtyřdenní pobyty. U Britů byl zaznamenán největší nárůst délky pobytu. Nejdéle se jsou zde ubytovaní Nizozemci, kteří do kraje přijížděli na týdenní pobyty.
Hosté ze zemí starého kontinentu se na celkovém počtu zahraničních hostů v létě podíleli víc než 60 % a na počtu přenocování víc než ze tří čtvrtin. Návštěvníci z Asie představovali ve 3. čtvrtletí necelou jednu třetinu zahraničních hostů ubytovaných a jejich podíl na počtu přenocování byl méně než pětinový


Největší zájem o dovolenou v jižních Čechách mají domácí turisté
Ve srovnání se 3. čtvrtletím minulého roku se počet ubytovaných zvýšil o 63 tis. (9,3 %). Zásluhu na tom mají především domácí hosté. Počet tuzemských hostů se meziročně zvýšil o 44 tis. osob (8,5 %) a počet přijíždějících ze zahraničí se zvýšil o 19 tis. osob (11,8 %). Podle státního občanství zahraničních návštěvníků se počet hostů z evropských zemí zvýšil o 15,0 %, méně progresivně rostl počet hostů z Asie (nárůst o 11,6 %). Z tradičních incomingových zemí byl zaznamenán nejvyšší početní nárůst hostů z Jižní Koreje – o víc než třetinu, ze Slovenska, Číny a Německa – zhruba o čtvrtinu. Naopak meziročně klesl o víc než 10 % počet hostů z Tchaj-wanu a USA.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace