Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

U Nového Dvora u Písku se včera převrátila Tatra

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

PÍSEK - Celý den likvidovali jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči následky větru, který se během úterý přehnal přes území Jihočeského kraje. Kromě popadaných stromů a uvolněných střech museli hasiči řešit i další zásahy, jako byla například nehoda v Novém Dvoře u Písku.

 

K ohlášené nehodě nákladního auta vyjeli v 14.13 hodin profesionální hasiči ze stanice Písek. Průzkum na místě nehody ukázal, že havarovaný nákladní vůz značky Tatra leží mimo vozovku převrácený na bok. Zdravotníci ZZS ošetřovali jednoho zraněného.

Písecká jednotka zajistila havarovanou Tatru protipožárním opatřením a zkontrolovala možný únik provozních kapalin. Hasiči zjistili, že do půdy okolo ležící Tatry vytekla z nádrží nafta. Přes operační středisko hasičů byl informován příslušný pracovník životního odboru Městského úřadu Písek, který se k nehodě osobně dostavil.

Po ukončení šetření policistů hasiči pomohli pracovníkům odtahové služby s převrácením Tatry zpět na kola a vytažením zpět na silnici. Havarované auto bylo vyproštěno a odtaženo krátce před 17. hodinou. Poté písecká jednotka zásah ukončila závěrečným úklidem vozovky a vrátila se zpět na stanici. Kontaminovaná zemina bude odbagrována specializovanou firmou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace