Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

V Jestřebicích o Velikonocích přivítali letošní kůzlata

Vítání kůzlat , Autor: Alena Lišková

Vítání kůzlat     Autor: Alena Lišková

JESTŘEBICE – Premiéru měla v sobotu 20. dubna akce Vítání kůzlat, která se konala v Jestřebicích, místní části Bernartic. Jejím organizátorem byl Jan Němec, jeden z místních obyvatel. Odpověď na otázku, co ho k uspořádání akce vedlo, byla jednoduchá: „Již několik let chováme kozy a každé jaro se těšíme, až se jim narodí kůzlata. Jsou to nesmírně roztomilá stvoření, a proto nás napadlo se o radost z jejich existence podělit s ostatními.“

 

Prostor pod rozhlednou Na kupě se tak na celé odpoledne proměnil v centrum zábavy, kterému vévodila ohrádka plná kůzlat. Samozřejmě byla téměř nepřetržitě obklopena návštěvníky, především z řad dětí. „Zajištěno bylo také stylové občerstvení ve venkovském duchu, ochutnat bylo možné domácí žitný kváskový chléb, škvarky, kozí sýry nebo přírodní bylinné limonády a sirupy. Děti se mohly nejen kochat pohledem na kůzlečí rodinu, ale také pořádně vyřádit na trampolíně, skákacím hradu nebo při různých soutěžích a zábavných hrách," doplnil Jan Němec.

Malovalo se také na obličej i na chodník a kdo chtěl, mohl se naučit plést pomlázku. Na první ročník Vítání kůzlat zavítaly tři stovky návštěvníků a všichni se dobře bavili. Jan Němec si pochvaloval podporu, které se mu při organizování akce dostalo od městyse Bernartice, SDH Jestřebice a Mysliveckého spolku Hájek Zběšičky.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Eva M. 

  Reagovat

   

  Akce se nám velice líbila,nádherné prostředí pod rozhlednou. Proto je škoda že se nevyužívá takový krásný kout častěji na podobné akce ale třeba se toho někdo ujme i třeba na dětský den a možná i nějaká ta hudba pro dospělé:-). Proč toho nevyužít když tady máme tak příjemné místo. Vítání kuzlat bylo příjemně strávený odpoledne a moc organizátorům děkuji.

  Vloženo 23.4.2019 09:33:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace