Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Rendez-vous předvánoční

  středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

  Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

 • Česko zpívá koledy

  středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

V Milevsku je v tanečních nabito

 Autor: L. Kolářová

    Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - V Milevsku jsou taneční populární. Zatímco v některých jihočeských městech se nepodařilo taneční kurzy pro mládež vůbec otevřít, v Milevsku se o pátečních večerech věnuje tanci 70 mladých lidí. Bude to i popularitou tanečních mistrů manželů Jaroslava a Aleny Bolkových, kteří v Milevsku vedou taneční kurzy už téměř třicet let. Vlastně už v řadách přihlížejících rodičů občas zahlédnou i někdejší frekventanty svých kurzů.

Dnes měli mladí tanečníci šestou, opakovací lekci před prodlouženou, která je čeká za dva týdny. Její součástí bude i vhled do stolování a společenského chování u rautového stolu. Na prodloužené i závěrečném plese si zatančí s živou hudbou. A než dojde na závěrečný věneček, absolvují účastníci kurzu ještě speciální lekci v country stylu. S fotoobjektivem jsme dnes večer zachytili jive a tango a i dámskou volenku! A také smolaře Jirku Lípu, který sice taneční zahájil, ale pak přišel při florbalu k úrazu nohy, takže další taneční lekce svých kamarádů sleduje s ortézou.

Manželé Bolkovi kromě tanečních pro mládež vedou v Milevsku ve čtvrtek i kurz pro dospělé. Letos chodí deset párů. A jak se milevští taneční mistři těší na start televizní show StarDance? "Vlastně nijak. V sobotu vedeme taneční v Soběslavi," se smíchem krčil rameny Jaroslav Bolek. Prý ale občas kouknou na internetu ze záznamu, protože tanec zkrátka milují.

Víc o milevských tanečních už v Milevských novinách.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mistri 

  Reagovat

   

  Dobry zombici.

  Vloženo 12.10.2019 14:46:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace