Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

V sobotu zve Milevsko na myslivecké slavnosti s ohňostrojem

MILEVSKO - Bohatý program slibuje sobotní Den svatého Huberta v Milevsku. V klášteře a jeho okolí nabídnou myslivecké slavnosti výstavy a přehlídky psů, střeleckou soutěž, muziku, občerstvení, šermířská vystoupení, ukázky řemesel nebo soutěžení dětí z přírodovědných znalostí. Slavnosti vyvrcholí svatohubertskou mší a ohňostrojem nad klášterem.

 

Střelecká soutěž v malorážkovém čtyřboji začne v 9 hodin na milevské střelnici nad klášterem. Ve stejnou dobu bude v parku Bažantnice zahájena speciální výstava bretaňských ohařů a klubu bauceronů. Návštěvníci budou moci sledovat při práci umělecké kováře a další řemeslníky a také sokolníky. V parku budou vystupovat šermíři ze spolku Rival. Ve 12.25 budou slavnosti oficiálně zahájeny na nádvoří kláštera a hned poté začne v parku soutěž žáků pátých tříd v přírodovědných znalostech. Na 13. hodinu se chystá přehlídka loveckých psů a v 16.30 ukázky vábení jelenů. 

Tradičně pak myslivecké slavnosti zakončí svatohubertská troubená a zpívaná mše v klášterní bazilice. Začne v 18 hodin a po setmění rozzáří oblohu nad klášterem ohňostroj. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace