Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

  Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

  Cestopis.

 • Loutka - Dvorní divadlo

  Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

  Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Ve Skoupém vzpomínají na svého starostu okrsku originální hasičskou soutěží

Šimečkovi čekají na lavičce na start. Jejich závod bude vítězný. , Autor: L. Kolářová

Šimečkovi čekají na lavičce na start. Jejich závod bude vítězný.     Autor: L. Kolářová

SKOUPÝ - V únoru 1999 zemřel jednatel, velitel a poté starosta hasičského okrsku Petrovice Jaroslav Dlouhý, obětavý a uznávaný hasič, kterého kolegové a přátelé postrádají. Hned v létě 1999 uspořádali na jeho počest a památku memoriál, na který se sjíždějí sbory ze středočeského, ale i jihočeského okolí. Od začátku se letní soutěž konala v Týnčanech, před třemi lety se přemístila do Skoupého. A tam se odehrála i v sobotu 21. července. Nejde o klasické klání v požárních útocích, ale o útok doplněný o originální překážkovou dráhu a různé vychytávky. Na louce nad Skoupým se sešlo třináct soutěžních týmů.

Jen z Kojetína u Petrovic dorazily tři - Kojetín, rodinný tým Jankovských a rodinný tým Šimečkových. Šimečkovi - kteří postavili Lucii Šimečkovou, její maminku Ivanu, taťku Josefa, bratra Davida a strejdy Dušana, Romana a Pavla, soutěž vyhráli. Porazili tak hasiče z Nechvalic, kteří přijeli loňské prvenství obhajovat. Třetí skončily Lhoty - společný tým Žemličkovy a Vilasovy Lhoty. 

Soutěžní týmy startovaly z lavičky, kdo běžel dopředu, musel prolézt pneumatikou, na cestě k terčům čekala i lavička k přeběhnutí. Jeden proudař měl za úkol srazit petláhve, druhý na speciálním terči napustit trubkou vodu do kýble, který musel další závodník odvézt v kolečku k ruční stříkačce, kde se pak pumpovalo a proudem se musely srazit kelímky s vodou. 

Letošního ročníku se kromě tří družstev z Kojetína zúčastnila družstva Skoupý A a Skoupý B, Týnčany, Zahrádka Mladotova, Vilasova a Žemličkova Lhota, Kamýk nad Vltavou, Čenkov, Vitín, Nechvalice a přijely také ženy z Chyšek, které se daly dohromady před rokem a objíždějí zatím spíš takovéto zábavné a menší soutěže. "Na pohárové soutěže si netroufáme, asi bysme se z pracovních a časových důvodů nedaly dohromady na všechny termíny, ale s hasiči z Petrovicka udržují chyšečtí hasiči úzké vztahy, tak jsme se vydaly sem," prozradila za chyšecké hasičky Lenka Štemberková, která je sama důkazem blízkých vazeb - provdala se do Žemličkovy Lhoty, ale zůstává součástí ženského týmu ve svých rodných Chyškách. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace