Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Věra Martinová pro charitu zdobí panenky, maluje kamínky a dnes vystoupí na benefiční akci Kdo má rád

NOVÉ HRADY – Dnes od 18 hodin probíhá na zámku v Nových Hrach benefiční akce Kdo má rád, kde můžete vidět a slyšet známé osobnosti a kam lze vyrazit během dne s dětmi za zábavou a pohádkovými bytostmi. Na koncertě uslyšíte Zoru Jandovou, Marcelu Březinovou, Jana Bendiga, Sámera Issu, Radima Schwaba, Michala Foreta, Světlanu Nálepkovou a další. Vystoupí zde také královna české country Věra Martinová, se kterou přinášíme krátký rozhovor.

Co z vašeho repertoáru uslyší návštěvníci benefiční akce?

Jelikož budu vystupovat sama s kytarou, vyberu některé známější skladby, kde se tedy mohu sama doprovodit, ale konkrétní ještě nevím.

Těšíte se na návštěvu jižních Čech?

Mám je moc ráda už kvůli mé kamarádce Pavlíně Jíšové, se kterou se snad uvidím letos na festivalech. Krajina jižních Čech je velmi specifická a malebná. Dýchá tu na mě zvláštní klid. Shodou okolností mám po Nových Hradech ještě koncert v Netolicích, takže si tento kraj o víkendu užiju dostatečně.

Účastníte se běžně benefičních koncertů a charitativních akcí?

Přiznám se, že koncertů příliš ne, ale účinkování u Martina Franceho na jeho benefici jsem už několik let odkládala z časových důvodů. Teprve letos to vyšlo. Co se týče charity, mám adoptivní dítě v Zambii, byla jsem ve výboru organizace UNICEF a zrovna teď mám rozdělanou panenku a maluji kamínek do dražby na charitu. To jsou věci, které se dají stihnout, a tak tímto způsobem ráda pomohu.

Máte oblíbené prostředí, kde vystupujete?

Každé prostředí má své kouzlo, ale přiznám se, že nejraději dělám koncerty v komorním prostředí, kde vím, že lidé přišli na mě. Své kouzlo mají vystoupení pod širým nebem. To je vždycky hezké, a tak předpokládám, že se to vydaří také v prostředí zámku v Nových Hradech. Obecně hrady a zámky jsou také specifická a kouzelná místa na koncertování.

Vybočíte někdy z country stylu?

Já na škatulkování nehraju. Nikdy jsem nebyla jen country zpěvačkou. V mém repertoáru najdete folk, country, blues i šanson.

Máte v současné době svoji kapelu?

Mám skvělou kapelu složenou z mladých muzikantů, což přináší nové pohledy na muziku a celkově pozitivní náboj mládí. Velmi šikovný je Jakub Juránek, který je zároveň skladatelem a textařem. Hraje s námi skvělá houslistka Bára Šustková, baskytarista s krásným jménem Jan Neruda, kterého jsem si vyhlídla na koncertech s orchestrem Gustava Broma, a máme i nového bubeníka Adriana Ševečka. Je radost s nimi hrát.

Spolupracujete ještě se Schovankami?

Pracovně ne. Máme hezké vztahy a mimo práci se navštěvujeme. Jen výjimečně jsem s nimi natočila desku k dvacátému výročí vzniku kapely.

Jakou hudbu posloucháte, když jste sama?

Mám nejraději ticho, asi jako všichni muzikanti a zpěváci, a když něco poslouchám a je to pro mě nejkrásnější symfonie, pak je to zpěv ptáků. Ale nedávno jsme byli s mužem na Korfu s rybářskou lodí daleko v moři. Tak takové ticho, které bylo tam, už nemusím. Bylo to těžké ticho, ze kterého dostane člověk strach.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace