Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Noční prohlídka města Vimperk

  středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

  Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

 • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

  středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Volby v Přeštěnici u Milevska měly 77 procentní účast

 Autor: Tomáš Přibyl

    Autor: Tomáš Přibyl

PŘEŠTĚNICE - Po podzimních komunálních volbách odstoupili v Přeštěnici u Milevska tři členové ze sedmičlenného zastupitelstva a funkci odmítli i všichni náhradníci z těchto volebních stran. Byla to reakce na fakt, že čtveřice ostatních zastupitelů se dohodla prosadit na starostu a místostarostu Pavla Dvořáka a Petra Pechánka, kteří původně nebyli ani zvoleni a do zastupitelstva se dostali až jako náhradníci. Do autu tak odsunuli Marcelu Dolejší, která získala v obci absolutně nejvíc hlasů. V Přeštěnici musely být vyhlášeny nové volby a ty proběhly právě včera. Voliči ale podle všeho rozdali karty tak, že skuteční vítězové co do počtu hlasů mohou zůstat znovu stranou. Volby přitom provázela vysoká 77 procentní účast.

 

V Přeštěnici bylo do volebních seznamů zapsáno 236 voličů, volit jich přišlo 182. Na podzim to bylo 161 lidí.

Uskupení Obec lidem získalo 400 hlasů - zvoleni za něj byli Jaroslav Tollinger s 91 hlasy a Marcela Dolejší s 89 hlasy. Toto uskupení tedy volby vyhrálo. 

Svobodní na druhém místě obdrželi 339 hlasů. Za ně byli zvoleni stávající dočasný starosta Pavel Dvořák (58 hlasů) a Jindřich Vačlena (57 hlasů).

Třetí příčka patří lidovcům s 310 hlasy. Mandáty získali Miroslav Zíka - 65 hlasů, a Petr Pechánek - 49 hlasů. 

Do zastupitelstva se dostal ještě František Piller z uskupení Lidé obci, které nasbíralo 208 hlasů. František Piller pak měl 68 hlasů. 

Situace se podle všeho ještě víc zamotala. Marcela Dolejší mírně oslabila (minule 139 hlasů) a stávající starosta Pavel Dvořák a místostarosta Petr Pechánek naopak oproti minulým volbám do zastupitelstva prošli. Mohou tedy nyní už bez odstupovacích mašinérií zřejmě na ustavujícím zastupitelstvu znovu získat své funkce - pokud opět vznikne zákulisní dohoda, že faktičtí vítězové voleb Tollinger a Dolejší budou odsunuti do ústraní. 

Vývoj v Přeštěnici budou sledovat Milevské noviny. 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • pavel 

  Reagovat

   

  nejlepsi by mozna bylo aby to delal zdenda petrych

  Vloženo 1.4.2019 14:50:51

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Má zbrojní pas?

   Vloženo 1.4.2019 18:07:28

 • Volič 

  Reagovat

   

  Jak je možné, že pani Dolejší propadla o 40 hlasů, co se stalo s voliči?

  Vloženo 1.4.2019 06:45:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To je jednoduché, protože oproti prvním volbán byl dvojnásobný počet kandidátů, tudíž se hlasy voličů mnohem více rozprostřeli. Oslabili téměř všichni bývalí kandidáti.

   Vloženo 2.4.2019 10:31:03

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    


   Co je demokratické na tom, že si lidé nemají právo zvolit svého starostu? O vítězích rozhoduje totalitní kupčení z hlasy voličů a zákulisní dohody.

   Vloženo 6.4.2019 18:37:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace