banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Vycházka z Oseka do Oseka lákala i na podzim

OSEK - Třetím rokem se skupinka nadšenců z Oseka u Milevska vydala na společný výšlap. Osecký pochod vymysleli Dagmar Čunátová a manželé Csandovi, jen se letos musel kvůli nemoci přesunout z května až na listopad. Proto dnes na osecké návsi čekali organizátoři s trochou napětí, jestli se najdou pochodníci, kteří se vydají na dvacetikilometrovou výpravu po prvním sněhu. Na "generálku" na Hrejkovickou dvacítku, která se jde vždy po Novém roce, nakonec vyrazila skupinka 21 pochodníků včetně 15 měsíčního Ondry Polaty, který se nesl, a čtyř psů, které bylo třeba napřed spřátelit.

 

Všichni dostali do ruky krásnou výpravnou mapu i s fotografiemi, aby trefili nejen do Pechovy Lhoty, kde v tamní restauraci čekali na účastníky s občerstvením, ale taky zpátky do Oseka.

Víc o pochodu z Oseka do Oseka bude v Milevských novinách. V Oseku se totiž stále něco děje - už příští sobotu 19. listopadu například premiéra badmintonového turnaje v sále místního kulturního domu. Nápad se zrodil z hecu v hospodě, badmintonu se nikdo z místních aktivně nevěnuje, o to větší se očekává zápal i legrace.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace