banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Výsledem premiérové odchytové akce v Milevsku jsou dvě kastrované kočky

MILEVSKO - Odbor životního prostředí města i milevští strážníci mají za sebou první zkušenost s odchytem volně žijících koček, na jejichž kastraci město uvolnilo prostředky, aby se ve městě zabránilo dalšímu přemnožování. Ve třech týdenních etapách se v okolí Komenského ulice, ulice Boženy Němcové a autobusového nádraží v centru města podařilo odchytit jen dvě kočky. Jedna pocházela ze sídliště a druhá z lokality u autobusového nádraží. Obě byly ve veterinární ordinaci Zuzany Šímové vykastrovány a vráceny do míst, kde byly odchyceny. Město pak na svém webu uvádělo ještě výzvu pro případného majitele černobílé kočky, která se pohybovala kolem Suchanova rybníka v okolí ulice Čs. legií. Čekalo se, zda se její majitel nepřihlásí odboru životního prostředí nebo strážníkům do 15. března s tím, že pak i tato kočka bude považována za toulavou a podstoupí kastraci. Nepřihlásil se nikdo, kočka od Suchanova rybníka byla chycena, ale veterinární lékařka na ní zjistila jizvu, která může znamenat předchozí kastraci. Proto byla tato kočka zase vypuštěna zpět do terénu. Tím v Milevsku kastrace pro letošek skončily, protože kočky s nástupem jara už mohou být březí.

 

"Vrátíme se k této akci zase za rok a zkusíme to pojmout trochu jinak," říká Hana Hadrbolcová z odboru životního prostředí. "Lidé se nám ozývali s informacemi o kočkách z jiných míst, ale my jsme tam nemohli zvířata odebírat, protože to v této lokalitě nebylo předem ohlášeno a mohli bychom chytit a vykastrovat kočku, která někomu patří," vysvětluje Hana Hadrbolcová. Jako řešení vidí větší spolupráci s majiteli zvířat, kteří pouštějí své kočky ven, ale i s těmi, kteří krmí volně žijící zvířata. Strážníci totiž v Komenského ulici několik dní marně připravovali sklopec s pochoutkami a nakonec zjistili, že kočkám někdo dává za popelnice krmení.

Podle Jany Hulcové ze spolku Písecké kočky to plyne třeba z obav lidí, že chycené kočky budou utraceny nebo někam odvezeny. I tato akce vyžaduje navození vzájemné důvěry a spolupráce mezi občany, úřadem a strážníky.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace