banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Den s Lesy ČR

  neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

  Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

 • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

  neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Xindl X, Eláni, Kristina i Aneta Langerová v podání dětských zpěváků

Vítězky soutěže - zleva Michaela Pecháčková, Lucie Lexová, Táňa Zatloukalová a Klára Brožová.

Vítězky soutěže - zleva Michaela Pecháčková, Lucie Lexová, Táňa Zatloukalová a Klára Brožová.

MILEVSKO – V pátek hodinu před půlnocí se odtajnilo, kdo si odnese hlavní ceny z letošního finále soutěže pěveckých talentů Oběžná dráha v Milevsku. Sledoval to s napětím plný sál milevského domu kultury.

 

Studio Lavadero milevského muzikanta a učitele hudby Jaromíra Kašpara pořádá soutěž už čtvrtým rokem, vždy za účasti tváří ze světa showbyznysu.

Letos byl hlavním hostem a porotcem zpěvák Pavel Callta, který zazpíval písničky ze svého připravovaného CD. Na konci večera stála na jeho podpis a foto s ním dlouhá fronta fanynek. Porotu dále tvořily Hedvika Tůmová, muzikálová herečka, která účinkuje v Bídnících, Bára Tlučhořová, moderátorka rádia Kiss Jižní Čechy a Monika Hovorková, taneční instruktorka skupiny NRG, která byla porotkyní pro styling a outfit, což byla v soutěži novinka.

Ve finále se představilo 14 zpěvaček a jeden zpěvák - nevidomý Karel Leskovec z Vodňan, který sál rozpohyboval refrénem Včera mi bylo málo, dneska je mi moc... od Xindla X. Vůbec letos převažovaly hity českých a možná ještě víc slovenských zpěváků, Kristinu si mladé zpěvačky vybraly několikrát. Úroveň pěveckých výkonů rok od roku stoupá. Sympaťák Pavel Callta byl v porotě poprvé a komentoval vystoupení soutěžících slovy: „To teda čumím. To mi spadla čelist.“

Zpěváci se představili dvěma písničkami, takže diváci sledovali dva bloky po patnácti vystoupeních. Porotci prozradili, že po prvním odzpívaném kole byla jejich favoritkou na prvenství Lucie Lexová z Českých Budějovic. Po druhé sérii ji však předstihla Táňa Zatloukalová z Modré u Velehradu, která bravurně zvládla náročnou písničku z nového alba Anety Langerové. „To nám šel mráz po zádech,“ řekl Pavel Callta. Nejmladší účastnice, teprve desetiletá Táňa je vítězkou už několika pěveckých soutěží včetně Česko zpívá 2015 nebo Moravia talentu. Účinkuje ve folklorní kapele Děvčice. Temperamentní jedenáctiletá Lucie Lexová, kterou připravuje otec – sám bývalý učitel hudby, skončila druhá. Obě dívky si odnesly jako cenu profesionální mikrofon značky Apex od sponzora soutěže firmy Kytary.cz.

Tři nejlepší zpěváci navíc vystoupí na letním festivalu v Přeštěnicích a do této trojice se k velké radosti domácích fanoušků zařadila ještě Klára Brožová z Milevska, které patřilo třetí místo. Všichni vítězové získali také nahrávací čas v pořádajícím studiu Lavadero.

Mimořádnou cenu za outfit si odnesla Michaela Pecháčková z Prahy a cenu pro zpěváka Karel Leskovec z Vodňan.

Porotci hodnotili nejen intonaci, ale také barvu hlasu, výraz a pohyb na jevišti. Shodli se, že vybrat z patnáctky zpěváků tři nejlepší byl nadlidský úkol, protože výborní byli všichni. Nahlédněte do sálu s námi.   

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Lenka Fousková 

  Reagovat

   

  Anonymní zpěvačka, která si neodnesla první ceny? To je opravdu xindl chování.

  Vloženo 31.5.2015 07:19:14

  • Michal Zimola 

   Reagovat

    

   Ano Lenko Fousková,to ti ani nemáš důvěru jít soutěžit.A je vidět,že jsi velice inteligentní,když víš co není pravda :D

   Vloženo 31.5.2015 13:57:52

   • Michal Zimola 

    Reagovat

     

    *ty

    Vloženo 31.5.2015 13:58:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ty jsi prvotřídní kráva :D

   Vloženo 31.5.2015 14:11:21

  • Fousek 

   Reagovat

    

   jste to ale xindl

   Vloženo 31.5.2015 15:02:05

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  v soutěži bylo hodně xindlů

  Vloženo 31.5.2015 06:21:19

  • Fousek 

   Reagovat

    

   však jo

   Vloženo 31.5.2015 15:02:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace