banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Z Hravého pekla v Bernarticích jsou návštěvníci nadšení

BERNARTICE - V pátek odpoledne se v opuštěné kapli v Bernarticích u Milevska otevřelo Hravé peklo. Expozici plnou čertů s řadou vychytávek zhotovil za pouhé tři měsíce Aleš Kroupa z Bojenic a s dvěma pomocníky vše za deset dní nainstaloval do Husovy kaple v Bernarticích. Dnes v poledne už expozice měla ve statistice 110 návštěvníků a další rodiny s dětmi k peklu proudily. Do bludiště s čerty se děti vydávaly s trochou obav, v patře pod zvonicí na ty nejodvážnější ještě čeká Peklo brutal - třeba s čertem lidojedem, strašlivým satanem a děti se mohou podívat peklohledem, kam až čerti vidí. Pozor na to, budou překvapené!

 

V knize hříchů se taky najde každý, chvílemi se z expozice ozývají strašlivé zvuky. Aleš Kroupa si dal práci a pro zájemce jsou k dispozici i vytištěné informace, jak peklo vidí křesťané, jak ho vidí hinduismus nebo jaké je židovské pojetí pekla. Děti si odnášejí čertovské omalovánky. Část expozice připomíná české pohádky s čerty.  

Otevřeno je vždy v pondělí, ve středu a v pátek od 14 do 18 hodin, o sobotách, nedělích a svátcích do 9 do 11 a od 13 do 18 hodin. Vstupenka stojí 50 korun, skupiny nad 10 osob platí 40 korun za jednoho.

Otevřeno je tedy i zítra. V Milevských novinách přiblížíme expozici víc a přineseme také dojmy sobotních návštěvníků. Stručně - byli nadšení. Podívat se přijeli i zástupci Maškarního sdružení z Milevska, kteří v únoru budou na milevském náměstí otevírat maškarní muzeum. 

Hravé peklo v Bernarticích zůstane prý tak dlouho, jak dlouho to lidi bude bavit. Do ledna minimálně, prozradil Aleš Kroupa. 

Přinášíme malou ukázku z expozice, je to ale jen část, zkrátka - to se musí vidět. 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jirka 

  Reagovat

   

  To je vazne hozena rukavice Milevsku. Co asi vznikne v muzeu maskar za ty vynalozene prachy ve srovnani s touhle nadhernou expozici. Doufam ze tam milevsti radni vyrazi na exkurzi, aby meli srovnani.

  Vloženo 13.11.2016 16:21:50

 • Eva 

  Reagovat

   

   Dobrý den, Chtěla bych Vám poděkovat za nádherný čas u Vás .Všem se v hravém pekle moc líbilo a děti to moc chválili. Děkuji

  Vloženo 13.11.2016 15:19:50

 • bakus 

  Reagovat

   

  No prosím za minimálních nákladů v Bernu vzniklo , peklo . V Milevsku se musí honem, honem dělat Muzeum maškar za pouhých pár milionů. JE OPRAVDU VIDĚT HOSPODÁŘE .
  ŽE , třeštíku.

  Vloženo 13.11.2016 14:14:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace