banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Zastupitelé Milevska nechtěli slyšet, proč se investovalo do kanceláří radnice skoro pět milionů

MILEVSKO – Na posledním zasedání milevských zastupitelů vystoupil občan Václav Málek s požadavkem, aby se vedení města vyjádřilo, proč se upřednostnila úprava kanceláří na radnici za 4,6 milionu korun před jinými potřebami obyvatel města. Málek poukázal na to, že ani jedna ze stran v zastupitelstvu nic takového neměla ve volebním programu. Proto chtěl, aby starosta Ivan Radosta připravil vyjádření, který orgán města umožnil svým rozhodnutím zahájit tuto akci. Stavební úpravy budovy čp. 420 stály 1,3 milionu korun. Dále byla za dalších 300 tisíc pořízena klimatizace a za 350 tisíc klimatizační stroje. Stavební úpravy radniční budovy čp. 95, kam se nastěhoval nový odbor právních služeb, stály dalších 2,65 milionu korun.

 

„Proč se tyto investice dělaly? Jakou mají přidanou hodnotu pro občany? Proč se klimatizace dělí na dvě položky? A proč tyto výdaje dostaly přednost před budováním parkovišť, vylepšením hotelů Sport a Stadion, zakrytí otvoru na zimním stadionu nebo chodníky ve městě?," kladl otázky Málek.

Starosta Ivan Radosta se dotázal zastupitelů, zda někdo z nich navrhne, aby se o těchto otázkách jednalo. Přihlásil se k tomu Zdeněk Hobzek z ODS. Návrhová komise pak připravila návrh usnesení, o kterém se hlasovalo.

Návrh zněl, aby starosta města na příštím zasedání 3. dubna předložil jasné a konkrétní zdůvodnění požadavků na stavební úpravy kanceláří radnice v domech 95 a 420 v celkové částce 4,6 milionu. Dále pak aby předložil všechna rozhodnutí, která umožnila započetí této akce a z čeho na ni byly vyčleněny prostředky, než se schválil 12. prosince rozpočet na rok 2019, kde je úhrada této akce zahrnuta. Když ji totiž Václav Málek navrhoval při projednávání rozpočtu vyškrtnout, zaznělo, že už je stejně zaplacena. Málek chtěl také slyšet, proč se nehledala dotace na tuto investici.

Václavu Málkovi ale nebylo nic platné, že prostřednictvím Zdeňka Hobzka prosadil tento bod na pořad jednání. Zastupitelé se stejně většinově usnesli, že odpovědi na jeho otázky slyšet nechtějí.

Pro to, aby starosta na dubnovém zasedání na otázky odpověděl, byli jen Zdeněk Herout, Zdeněk Hobzek, Marie Jelenová a Jaroslav Peták z ODS a Miroslav Doubek ze Strany svobodných občanů, tedy pět zastupitelů. Ani opoziční ODS nebyla v této věci jednotná, když Michal Polanecký se hlasování zdržel a Ondřej Šimánek byl dokonce proti tomuto usnesení. Hlasování se zdrželi i Alena Knotová z KDU-ČSL a Pavel Koutník z TOP 09. Spolu s koaličními zastupiteli z Jihočechů, ČSSD, ANO a KSČM hlasovali proti detailnímu rozebrání radniční investice i Lukáš Dolejš z TOP 09 a Ondřej Šimánek z ODS. Proti tak bylo dvanáct hlasů.

Návrh tím neprošel a nic se vysvětlovat nebude. To, že koalice nechce zatěžovat svého starostu vypracováváním materiálu o akci, kterou už si jednou schválila, je hotová a zaplacená, je celkem pochopitelné. Postoj opozičních zastupitelů, kteří se ke koalici připojili, ale jasný není. Redakce týdeníku Milevské noviny obeslala mailovým dotazem oba opoziční zastupitele, kteří se přidali k zamítnutí občanského požadavku. Zatím Lukáš Dolejš ani Ondřej Šimánek neodpověděli, jaký k tomu měli důvod. Reagoval pouze zastupitel Michal Polanecký z ODS, který v aktuálním vydání Milevských novin objasňuje, proč se hlasování zdržel.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Klimatizace na radnici a do kanceláře starosty Radosty. Skoro zbytečné vyhozené miliony do radnice, když ve městě není 1 000+1 důležitějí věc. Radostova dcera Nina studující vysokou školu vybrána z jednoho kandidáta do městské organizace živé Milevsko na 0,8 úvazku. Tím absolutní znevěrohodnění projektu živé Milevko. Radostovo neplnění slibů a chronické lhaní. Největší úbytek občanů za Rodosty atd. To je obraz upadajícího Milevska.

  Vloženo 26.3.2019 09:07:36

 • Romadur 

  Reagovat

   

  Občane Málku, nechte radní na pokoji, musí makat, až se z nich bude kouřit. Zvýšený odvod tepla zajistí nová klimatizace. Upravené prostory radnice přilákají zástupy investorů do Smart regionu. Vy nejste "smart" a jen bráníte pokroku rýpavými dotazy.

  Vloženo 25.3.2019 17:22:33

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Asi tam něco nebylo v pořádku, když to tak rychle smetli ze stolu. Ruka ruku myje

  Vloženo 25.3.2019 16:01:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Mě by zajímalo která firma se podílela na opravách radnice a jak proběhlo výběrové řízení.To zastupitele nezajímá.Vše je to podivné to kdyby se stalo v jiném městě tak to takhle lehce neprojde.Ale snad se to veřejnost doví.

  Vloženo 25.3.2019 14:22:06

 • anonym 

  Reagovat

   

  Tady je přesně vidět, že lidem je to úplně jedno. Jinde by se už sepisovala petice.

  Vloženo 25.3.2019 08:13:54

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace